Ważne zwycięstwo piłkarzy ręcznych AZS Politechniki Radom

/W.Ł./
Twarda gra w obronie, Łukasz Guzik w walce o kołowym Gwardii, dała ważne zwycięstwo AZS Politechnice Radom Ł. Wójcik
W meczu dziesiątej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom pokonał 25:24 Gwardię Opole.

AZS Politechnika - Gwardia 25:24 (11:11).

Politechnika: Kuczyński - P. Misiewicz 8, Kalita 4, Dąbrowski 3, Świeca 2, Kulik 2, Janasz 2, K. Misiewicz 2, Cupryś 1, Przykuta 1, Sieczka 0, Rurarz 0, Guzik 0.

Gwardia: Donosewicz, Śledź - Matyszok 5, Dziewic 5, Jasiówka 5, Gościłowicz 4, Gradowski 3, Paliwoda 1, Bujak 1, Zajączkowski 0.

Jedynie bez Grzegorza Mroczka, który z powodu bardzo ważnych spraw rodzinnych musiał wyjechać z Radomia, przystąpiła Politechnika do meczu z Gwardią Opole. Po kontuzjach wrócili natomiast Jarosław Sieczka, Daniel Kulik i Konrad Misiewicz. Trener Karol Drabik miał większe pole manewru, zarówno w obronie jak i ataku.

TRZY GOLE BARTKA

Gdy na sześć minut przed zakończeniem meczu, Gwardia objęła prowadzenie 22:21 wydawało się, że radomianie zejdą z parkietu pokonani. Bardzo dobra gra w obronie i skuteczna Bartłomieja Dąbrowskiego w ataku (zdobył trzy gola) wyprowadziła AZS na prowadzenie 24:22. Wynik meczu ustalił Konrad Misiewicz.

Duży udział w wygranej nad opolską drużyną miał nasz bramkarz Paweł Kuczyński, który bronił przez cały mecz. Szczególnie na początku drugiej połowy odbił kilka strzałów szczypiornistów Gwardii. Dzięki dobrej postawie, AZS prowadził nawet 19:14. Później dał się dogonić, a nawet przegrywał, ale końcówka meczu była zwycięska.
Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".