Wda Świecie - Radomiak Radom 1:3.

Jerzy Cyrak (w środku) od wygranej rozpoczął pracę jako pierwszy trener drugoligowego Radomiaka Radom. Włodzimierz Łyżwa
W sobotni wieczór w Świeciu Radomiak rywalizował w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z trzecioligową ligową Wdą i wygrał 3:1, awansując tym samym do 1/32 finału. W pierwszej rundzie Pucharu Polski, Radomiak zagra na miejskim stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ten mecz rozegrany zostanie w sobotę, 22 lipca o godzinie 17.

Wda Świecie - Radomiak Radom1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Rossi Leandro z rzutu karnego, 1:1 Dawid Retlewski 63 z rzutu karnego, 1:2 Matthieu Bemba 70, 1:3 Peter Mazan 90+1.

Wda: Murawski - Kocieniewski, Wietrzykowski, Retlewski, Maliszewski, KiełpińskiI, Wenerski, Szczukowski (88 Frelek), WituckiI, Siekirka.

Radomiak: Gostomski - JakubikI, ŚwidzikowskiI [88], KlabnikI, HodowanyI - Cupriak, Bemba, Colina (59 Mazan), Agu, Brągiel (84 Filipowicz) - Leandro (62 Stanisławski).

Sędzia: Mariusz Korpalski z Torunia.

W sobotni wieczór w Świeciu Radomiak rywalizował w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z trzecioligową ligową Wdą i wygrał 3:1, awansując tym samym do 1/32 finału.

Czerwona kartka i kontuzja

Dla Jerzego Cyraka, był to debiut w oficjalnym meczu w roli szkoleniowca Radomiaka Radom. Wypadł on dobrze, jego podopieczni jak najbardziej zasłużenie pokonali Wdę.
Niestety wygraną zieloni okupili dwoma poważnymi stratami w perspektywie sobotniego meczu z Podbeskidziem. Kontuzji stawu skokowego doznał lewy obrońca Karol Hodowany i dziś lub jutro okaże się jak długa przerwa w grze czeka tego piłkarza.
Przeciwko Podbeskidziu nie zagra także kapitan Maciej Świdzikowski, który w 88 minucie został ukarany czerwoną kartką, za niesportowe zachowanie.
Ogromna szkoda, bo wypadają dwaj defensywni piłkarze. Za Macieja Świdzikowskiego zagra Michał Grudniewski, ale Karol Hodowany na ten moment nie ma zmiennika.

Najmocniejszy skład

Sztab szkoleniowy Radomiaka podszedł do tego meczu bardzo poważnie. Radomianie zagrali w najmocniejszym na ten moment składem. W wyjściowej jedenastce znalazł się tylko jeden młodzieżowiec, bramkarz Hubert Gostomski. Od pierwszych minut Radomiak kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. W 17 minucie dogodną sytuację miał Simon Colina, ale przestrzelił z pola karnego Wdy po dobrym podaniu od Karola Hodowanego. Simon Colina z ośmiu metrów posłał piłkę nad bramką.

Z karnego Rossi Leandro

W 25 minucie za faul na Damianie Jakubiku, sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka. Pewnie z 11 metrów bramkarza Wdy pokonał Rossi Leandro. W 40 minucie powinno być 2:0 dla Radomiaka. Po zagraniu Damiana Jakubika, piłkę z metra do bramki nie potrafił skierować Rossi Leandro.
W 44 minucie, gospodarze mieli okazję do wyrównania. Groźny strzał Dawida Retlewskiego obronił w bardzo dobrym stylu, Hubert Gostomski.

Dwa rzuty karne dla Wdy Świecie

W 48 minucie meczu sędzia z Torunia za faul Karola Hodowanego podyktował karnego dla Wdy. Piłka po strzale Karola Maliszewskiego poleciała nad poprzeczką.
W 63 minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Wdy. Tym razem zdaniem arbitra faulował Damian Jakubik. Huberta Gostomskiego pokonał kapitan Wdy, Dawid Retlewski.

Pierwszy gol Bemby w Radomiaku

W 70 minucie po akcji Kamila Cupriaka, który ograł gracza Wdy i idealnie podał do stojącego na 10 metrze Matthieu Bemby, który strzałem z pierwszej piłki wpakował ją do siatki. Był to pierwszy gol tego zawodnika odkąd gra w radomskim klubie.
Od 88 minuty Radomiak grał w „10”. Czerwoną kartkę otrzymał kapitan Maciej Świdzikowski.
Wda zwietrzyła szansę na doprowadzenie do remisu i tym samym dogrywki i bardzo się odkryła. Radomiak jednak bardzo szybko to wykorzystał. Wyprowadził dwie kontry, z których jedną wykorzystał. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Cupriak. Posłał on futbolówkę nad bramką. Za moment ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się nasz piłkarz, ale tym razem był to Peter Mazan i piłka wylądowała w siatce.
Podobnie jak Matthieu Bemba, takżed Peter Mazan zdobył pierwszą swoją bramkę w barwach Radomiaka.

Karnety do nabycia

Od poniedziałku, 17 lipca rusza sprzedaż karnetów na rundę jesienną na domowe mecze Radomiaka w drugiej lidze. W Zielonej Wyspie w Galerii Słonecznej będzie prowadzona sprzedaż, codziennie w godzinach 10-20.

Aby kupić karnet należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, a w przypadku dzieci i młodzieży do 18 roku życia należy posiadać numer pesel.

Ceny biletów i karnetów na rundę jesienną sezonu 2017/2018.

Trybuna A (wejście od ulicy Narutowicza): - karnet 120 zł, - bilet normalny 15 zł, - bilet ulgowy 5 zł (rocznik 2005 i młodsi),

trybuna B (wejście od Parku Planty): - karnet 90 zł, - bilet normalny 10 zł, - bilet ulgowy 5 zł (rocznik 2005 i młodsi).

Ci którzy posiadają kartę/karnet z poprzedniego sezonu mogą przedłużyć jej ważność na rundę jesienną. Wystarczy przyjść z nią do punktu sprzedaży i uiścić stosowną opłatę. Kupując bilet lub karnet należy określić na którą trybunę/jaką wejściówkę chce się nabyć. Kibic, który zakupi wejściówkę na Trybunę A, nie będzie miał możliwości wejścia na Trybunę B - i na odwrót. Aby maksymalnie usprawnić wejście na stadion informujemy i prosimy posiadaczy karnetów aby wchodząc na obiekt kierowali się do wejścia kołowrotkiem.

Radomiak wszystkie swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na stadionie przy ulicy Narutowicza 9. W sumie będzie to dziesięć meczów ligowych.
Radomiak podał szczegółowe terminy trzech pierwszych meczów.

1 kolejka: Radomiak - Garbarnia Kraków, 28 lipca, piątek, 18.30,
3 kolejka: Radomiak - Rozwój Katowice, 11 sierpnia, piątek, 18.30,
5 kolejka: Radomiak - ROW Rybnik, 23 sierpnia, środa, 18.30.

Kolejne terminy domowych meczów jeszcze nie są znane.