Weronika Falkowska dotarła do finału w Gruzji

SzS
Weronika Falkowska odniosła sukces
Weronika Falkowska odniosła sukces archwum klubu
Weronika Falkowska, tenisistka AT Masters Radom, odniosła duży sukces w gruzińskim Batumi podczas turnieju ITF z pulą nagród 15 tysięcy dolarów.

Zawodniczka radomskiego klubu po raz pierwszy w singlu wystąpiła w finale takiej imprezy. Przez cały turniej prezentowała się bardzo dobrze, w drodze do finału wygrała cztery mecze bez straty seta i dopiero w meczu o pierwsze miejsce uległa Rosjance Darii Kudasowej 4:6, 2:6.
Wcześniej pokonała reprezentantkę Gruzji Lenę Kentchiashvili 6:3, 6:1. W drugiej rundzie wygrała z kolejną Gruzinką, Zoziya Kardava. W ćwierćfinale z kolei zwyciężyła Ukrainkę, Nadiya Kolb 6:4, 6:3. W półfinale sprawiła dużą niespodziankę, bowiem pokonała turniejową „dwójkę” reprezentantkę Belgii, Eliesse Vanlangendonck 7:5, 6/3.

Również drugie miejsce wywalczyła w grze podwójnej w parze z Pauliną Jastrzębską. Polska para już w pierwszej rundzie musiała się bardzo napracować aby wygrać dopiero w supertiebreaku z parą słowacko-rosyjską, Sofia Milatova/Anastasia Zolotareva 4/6 6/1 10/5. W ćwierćfinale Polki pokonały duet Nadezda Gorbachkova(Rosja)/Julia Helbet(Mołdawia) 7/5 6/3. W półfinale zwyciężyły parę Margarita Lazareva(Rosja)/Eliessa Vanlangendonck(Belgia) 6/4 7/6. Natomiast w finale lepszą okazała się turniejowa „jedynka” Jacqueline Cabaj(Szwecja)/Melis Sezer), która pokonała polską parę 7/6 6/3. Świetny rezultat w tym turnieju przełoży się z pewnością na spory awans w klasyfikacji WTA.