[WIDEO] Cerrad Czarni Radom wygrywają z Bielskiem (zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom (w ataku Jakub Wachnik) pokonali 3:0 BBTS Bielsko-Biała Ł. Wójcik
Siatkarze Cerrad Czarni Radom, w meczu rozpoczynającym 21. kolejkę ekstraklasy pokonali 3:0 BBTS Bielsko-Biała.
Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko Biała

Tym samym Czarni nie tylko zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie, ale zapewnili sobie również miejsce w fazie play off, niezależnie od wyników spotkań trzech ostatnich kolejek.

Rywale w przedmeczowych wypowiedziach zapewniali, że lubią grać z Czarnymi. Radomianie ze zdziwieniem odbierali głosy dochodzące z Bielska-Białej, bo statystki ostatnich dwóch sezonów nie były korzystne dla drugiego z beniaminków. Być może przeciwnikom chodziło o atmosferę w radomskiej hali, a nie sportowy wynik. Goście zaczęli ze sporym animuszem. W roli wiodącej postaci wystąpił Luis Jose Gonzales, który punktował atakiem i zagrywką, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Do drugiej przerwy technicznej radomianie odrobili jednak starty i przejęli inicjatywę. Chociaż przyjezdni próbowali wyrównać wynik seta, nie udało im się to, a zwycięstwo w pierwszej partii przypieczętował Wytze Kooistra, popisując się niezwykle trudną zagrywką.

W drugiej odsłonie, radomianie starali się jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Przyjezdni starali się natomiast do tego nie dopuścić. Wyrównana walka trwała jednak tylko do stanu po 12. Później, co raz większą przewagę wypracowywali Czarni. Bardzo dobrze w tym fragmencie meczu spisywał się Dirk Westphal. Bronił, przyjmował, atakował. Nie przeszkodziła mu nawet drobny uraz, którego nabawił się w trakcie jednej z akcji. Radomianie pewnie wygrali tę odsłonę.

W kolejnym secie niewiele wskazywało na to, że w końcówce mogą kibiców czekać emocje. Przy prowadzeniu 18:13 trener Robert Prygiel wprowadził na boisko zmienników. Przewaga radomian gwałtownie stopniała. Rywale byli bliscy wyrównania, ale w decydującym momencie Gonzales zagrał daleko w aut, dając zwycięstwo Czarnym.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Wytze Kooistra.

Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:19, 25:23).
Czarni: Neroj, Kooistra, Wachnik, Westphal, Kamiński, Grzechnik - Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Gutkowski, Radomski, Bołądź.