[WIDEO, ZDJĘCIA] III liga. Broń Radom przegrała w Łowiczu z miejscowym Pelikanem

SzS
Fragment meczu w Łowiczu. Z piłką Piotr Nowosielski
Fragment meczu w Łowiczu. Z piłką Piotr Nowosielski Sylwester Szymczak
W meczu trzeciej ligi piłkarskiej, Pelikan Łowicz wygrał 2:0 z Bronią Radom. Mimo porażki piłkarze z Radomia zostawili po sobie dobre wrażenie.

Pelikan Łowicz - Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Szerszeń 25, Adamczyk 82
Pelikan: Wlazłowski - Szerszeń (79 Szczepański), Broniarek, Ławcewicz-Musialik, Czapa (75 Stolarczyk), Bujalski, Kaczorowski, Wawrzyński, Adamczyk, Mycka, Dobkowski
Broń: Młodziński - Góźdź (79 Winiarski), Gorczyca, Kventsar, Wicik, Paterek, Czarnota (84 Możdżonek), Sala (46 Nogaj), Więcek, Nowosielski, Czarnecki.
Radomianie pojechali na ten pojedynek w dobrej atmosferze, podbudowani trzeba dobrymi pojedynkami, w których zdobyli łącznie siedem punktów. Zdawali sobie jednak sprawę, że w Łowiczu nigdy dotąd nie wygrali, a i Pelikan w tym sezonie z nikim nie doznał porażki u siebie.
Broń pojechała na ten pojedynek bez dwóch zawodników. Adam Imiela musiał pauzować za czerwoną kartkę jaką otrzymał w meczu z Legionovią Legionowo, natomiast Piotr Stefański jeszcze odczuwał bój w stawie skokowym.
Początek spotkania to wyraźna przewaga miejscowych, którzy mocno naciskali, ale nie stworzyli sobie żadnej sytuacji podbramkowej. Potem niestety fatalny błąd naszego bramkarza, który wypuścił piłkę z rąk po łatwym strzale. Doskoczył do niej Sebastian Szerszeń i było 1:0. Od tego momentu przewaga Broni była dość wyraźna i szkoda, że nie udało się wykorzystać żadnej dogodnej sytuacji. Między innymi Maksim Kventsar z pięciu metrów trafił wprost w bramkarza.

Po przerwie Broń zaatakowała odważniej, potrafiła stworzyć sobie kilka dogodnych okazji. Brakowało jednak dokładności, celności. Trener Artur Kupiec zaryzykował, w 75 minucie zdjął obrońce, Broń grała bardziej ofensywnie, ale też bardziej ryzykownie. W 82 minucie po dośrodkowaniu, Adamczyk znalazł się na drugim słupku i zamknął akcję celnym strzałem.

- Wygraliśmy, ale z gry nie jestem zadowolony. Bardziej sprawiedliwy byłby remis, ala taka jest piłka - mówił po meczu trener Pelikana, Łukasz Chmielewski.
- Podziękowałem chłopakom za walkę, bo zagrali dobry mecz. Piłka jednak jest okrutna i dwa błędy sprawiły, że wracamy do domu bez punktu - uważa trener radomskiego zespołu Artur Kupiec.