[WIDEO, ZDJĘCIA] Koszykarze Hydrotrucku Radom przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza

SzS
W niedzielny wieczór, koszykarze Hydrotrucku Radom podejmowali MKS Dąbrowa Górnicza, ale przegrali to spotkanie. O wyniku meczu zadecydowała bardzo słaba ostatnia kwarta.

Hydrotruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 65:76 (17:21, 17:23, 21:14, 10:18)
Hydrotruck: Sanadze 20 (1), Williams 16, Mielczarek 5 (1), Piechowicz 3 (1), Zegzuła 2 oraz Lindborn 9 (1), Bogucki 6, Trotter 2, Neal 2, Wall 0
Hydrotruck: De Leon 17 (1), Wojciechowski 15 (2), Deng 12 (1), Malvin 12 (2), Zębski 10, Richardson 6 (2), Gabiński 4, Kobel 0.

Początek spotkania dla zespołu gości, którzy przez chwilę prowadzili 2:7, ale gospodarze, bardzo szybko się przebudzili i zdobyli sześć "oczek" z rzędu. Po dobrym fragmencie nastąpił chwilowy przestój radomskiej drużyny i zrobiło się 8:14. Gospodarze grali falami, popełniali sporo błędów, aby za chwili zmuszać do błędów przeciwnika. Stąd i wynik zmieniał się co kilka chwil

Słabo zaczęli radomscy koszykarze drugą kwartę. Rywale wykorzystali proste straty i szybko odskoczyli na dziewięć punktów. Dwie "trójki" gracze z Dąbrowy rzucili praktycznie bez obrony. Dopiero w 16 minucie, najpierw Trotter, a chwilę potem Duda Sanadze trafili z dystansu i zmniejszyli stratę do gości.
W końcówce drugiej kwarty naszą drużynę dopadła jakaś rzutowa indolencja, bo 4-5 kolejnych akcji nie zakończyli trafieniami i zrobiło się 34:44 i z takim wynikiem obie drużyny udały sie na przerwę.

Drugą połową lepiej zaczęli koszykarze Hydrotrucku. Podkręcili tempo, zacieśnili obronę i zdobyli szybkie sześć punktów z rzędu. Za moment po trafieniu z dystansu, Marcina Piechowicza było już 43:44 i radomianie wrócili do gry. Radomianie wyszli na prowadzenie po "trójce" Artura Mielczarka. Trener Dąbrowy, Jacek Winnicki mocno się denerwował. Jego zespół pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobył dopiero po sześciu minutach. Trwała zaciekła i agresywna walka punkt za punkt, wynik dość długo oscylował wokół remisu.

Ostatnią kwartę Ben Richardson rozpoczął celną trójką dla gości. W odpowiedzi radomskim koszykarzom nie udało się zakończyć punktami dwóch akcji. Sześć minut przed końcem było już 58:66. Z upływem czasu Hydrotruck był coraz bardziej bezradny, Z dystansu punkty dla Dąbrowy dołożył Wojciechowski i jego drużyna na cztery minuty przed końcem miała już 14 "oczek" więcej.

(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom