Wiele imprez w Tygodniu Bibliotek w Radomiu (program)

  Wiele imprez w Tygodniu Bibliotek w Radomiu (program)

  /bk/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Praca Pawła Podpłońskiego.

  Praca Pawła Podpłońskiego. ©biblioteka

  Po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza czytelników na Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. W radomskich placówkach odbędzie się z tej okazji wiele ciekawych imprez.
  Praca Pawła Podpłońskiego.

  Praca Pawła Podpłońskiego. ©biblioteka

  Prace Pawla Podpłońskiego biblioteka

  Prace Pawla Podpłońskiego
  (fot. biblioteka)

  - W tym roku Tydzień przebiegał będzie pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia"- mówi Ilona Michalska - Masiarz, kierownik Działu Promocji Książki i Biblioteki.- Tydzień ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Już dziś zapraszamy na ciekawe spotkania i wernisaże,

  Już we wtorek, 6 maja o godzinie 17 w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego 12 odbędzie się spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką "Zaproszenie do "Magnolii".

  A o godzinie o godzinie 18 w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego otwarta zostanie wystawa fotografii Pawła Podpłońskiego "Londyn - w drodze do... "

  Na wystawę złożą się fotografie uliczne wykonane w centrum Londynu podczas kilku gorących lipcowych dni.

  Paweł Podpłoński mieszka w Radomiu, fotografią w ogólnym tego słowa znaczeniu interesuje się od 5 lat, natomiast fotografię uliczną, jeszcze mało popularną w Radomiu, uprawia od dwóch lat.

  Natomiast w środę, 7 maja o godzinie 18 w bibliotecznej Galerii Ekslibris przy ulicy Piłsudskiego 12 otwarta zostanie wystawa "Ekslibris i mała forma graficzna" autorstwa Michała Wójcickiego.

  Autor jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego kierunku "Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych" o specjalności multimedia i grafika cyfrowa.

  W czwartej, 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas spotkania w Bibliotece Głównej o godzinie 13 wyłoniony zostanie Bibliotekarz Roku 2013.

  Od 8 maja w sali numer 36 oglądać będzie można wystawę fotografii Marty Wiktorii Trojanowskiej "Czytanie łączy pokolenia.

  Na wystawie będzie można oglądać fotografie prezentowane kilka lat temu na wystawach "Książka bez tytułu" i "Piłsudskiego 12" w Małej Galerii RTF.

  Natomiast w bibliotecznej filii numer 16 przy ulicy Baryckiej 2 czynna jest już wystawa tkanin Marii Kośmińskiej - Wójtowicz "Igraszki z włóczką".

  Autorka jest emerytowaną bibliotekarką i wolontariuszką w dwóch radomskich bibliotekach. Oprócz bibliotekarstwa i kotów jej pasją jest tkactwo artystyczne.

  Nie zapomniano o miłośnikach książki i plastyki.

  Radomski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz filia numer 2 zapraszają do udziału w konkursie plastycznym "Ulubiona książka mojego dzieciństwa".

  Udział w konkursie mogą brać wszyscy w wieku od 3 do 103 lat. Ponieważ hasło Tygodnia Bibliotek brzmi "Czytanie łączy pokolenia", biblioteka zachęca dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego czytania, malowania i opowiadania o ich ukochanych książkach.

  Termin składania prac mija 16 maja a prace należy składać w bibliotece przy ulicy Zientarskiego 1 A oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 12.

  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 maja o godzinie 16 w filii numer 2 przy ulicy Zientarskiego 1 A.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia