Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka gala Liderzy Regionu 2023 "Echa Dnia". Poznaj laureatów w kategorii Liderzy Samorządowi

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Za nami wielka gala Liderzy Regionu 2023. Już po raz siedemnasty nagrodziliśmy najlepsze firmy oraz samorządy, które wyróżniały się na tle innych zaangażowaniem, formą i skutecznością. W artykule poniżej prezentujemy laureatów w kategorii Liderzy Samorządowi.

Oto Liderzy Regionu 2023! Poznaj najlepsze firmy, instytucje i samorządy

W tym roku już po raz siedemnasty przyznaliśmy prestiżowe nagrody Liderzy Regionu. Kapituła, w skład której weszli: Adam Bielan - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Zbigniew Kuźmiuk - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Radosław Witkowski – Prezydent Miasta Radomia, Stanisław Wróbel - Redaktor Naczelny Echa Dnia, Sławomir Baćkowski – Dyrektor oddziału Echa Dnia w Radomiu oraz dziennikarze redakcji Echa Dnia w Radomiu wybrali zarówno Liderów Gospodarczych – czyli Liderów Biznesu, jak i Liderów Samorządowych. Kapituła postanowiła przyznać także wyjątkowe Nagrody Specjalne, a także statuetki Superlidera.

Wyróżnione firmy, samorządy czy instytucje to znaczący pracodawcy, wzory przedsiębiorczości i innowacyjności w produkcji, zarządzaniu czy zastosowaniu nowych technologii, kształtujące pozytywny wizerunek gospodarczy regionu radomskiego.

Zobacz zapis transmisji z gali:

Poniżej przedstawiamy laureatów w kategorii: Liderzy Samorządu

Powiat: Inwestycje Infrastrukturalne
Powiat Zwoleński:
Samorząd powiatu zwoleńskiego jest zdecydowanym liderem w regionie w zakresie realizacji zadań infrastrukturalnych. Przebudowywane i modernizowane są budynki i obiekty użyteczności publicznej, ale nie tylko. Mocno stawia się także na zrównoważony rozwój infrastruktury drogowej. W ciągu ostatniego roku tutejszy samorząd przeznaczył na te inwestycje aż 39,5 miliona złotych!

Samorząd: Bezpieczeństwo
Gmina Potworów:
Od ponad 33 lat kierowana przez wójta Marka Klimka, który realizuje wiele projektów inwestycyjnych poprawiających jakość życia mieszkańców. Głównym zadaniem była budowa infrastruktury, która podnosi jakość życia i gwarantuje bezpieczeństwo w dalszym rozwoju. Wybudowane zostały dwie stacje wodociągowe w Potworowie i w Wirze oraz sieć wodociągowa. Gmina wspiera działania pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Zostały zakupione m.in. samochody dla OSP w Potworowie, Mokrzcu, Rdzuchowie i Grabowej a także wybudowano garaże dla OSP w Mokrzcu i Rdzuchowie.

Samorząd: Ekologia
Gmina Tczów:
Nadrzędnym celem określonym w Strategii Rozwoju Gminy Tczów jest gwarancja wysokiego poziomu życia mieszkańców połączona z trwałym rozwojem gospodarczym przy zachowaniu zasad ochrony środowiska naturalnego. Realizacja celów rozwoju gminy następuje poprzez podejmowane działania w zakresie zrównoważonego rozwoju przestrzennego zgodnie z potrzebami gospodarczymi, społecznymi i ekologicznymi oraz systematyczne polepszanie infrastruktury drogowej (modernizacji i remonty dróg gminnych, budowa chodników dla pieszych), infrastruktury sieci kanalizacyjnej.

Samorząd: Gmina Przyjazna Biznesowi
Gmina i Miasto Grójec:
Grójec jest sercem sadów grójeckich na Mazowszu. Jest gminą miejsko-wiejską, a także siedzibą powiatu grójeckiego. Miasto oddalone jest 45 km na południe od Warszawy. Znajduje się na przecięciu dróg międzynarodowych, drogi ekspresowej S7 z północy na południe i drogi krajowej DK50 wschód zachód. Ta dogodna lokalizacja, rosnąca populacja oraz doskonała infrastruktura drogowa, a także bliskość stolicy przyciągają inwestorów i stanowią bogatą ofertę dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Samorząd: Gmina Przyjazna Środowisku - Zielona Energia
Gmina Policzna:
Położona w sercu naszego kraju, odnosi kolejne sukcesy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. W tegorocznej edycji konkursu „Samorząd - Gmina przyjazna środowisku - Zielona energia” gmina Policzna została uhonorowana nagrodą za swoje wybitne osiągnięcia w zakresie ekologii i energii odnawialnej. Jest to zasłużone wyróżnienie dla całej społeczności gminy Policzna, która od wielu lat aktywnie dąży do redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne i promowania zrównoważonego rozwoju. Jednym z najważniejszych osiągnięć gminy jest montaż modułów fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej.

Samorząd: Inicjatywy Lokalne
Gmina Wolanów:
W gminie Wolanów inicjatywa lokalna przejawia się głównie w działalności miejscowych stowarzyszeń i organizacji. Na jej terenie funkcjonują ochotnicze straże po-żarne i młodzieżowe drużyny pożarnicze, liczne Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły śpiewacze, klub sportowy, stowarzyszenie abstynenckie, stowarzyszenia senioralne, stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wiele innych troszczących się o dziedzictwo kulturalne i kulinarne oraz edukację i rozwój dzieci i młodzieży. Za każdą organizacją stoją ludzie ze swoja wizją i marzeniami niezbędnymi do podejmowania i realizacji inicjatyw lokalnych.

Samorząd: Inwestycje Infrastrukturalne
Gmina Stara Błotnica:
Większa część budżetu Gminy przeznaczona jest na działalność inwestycyjną. Z roku na rok wydatki te są sukcesywnie zwiększane. Priorytetem działania gminy jest pozyskiwanie środków zewnętrznych, które umożliwiają rozbudowę szeroko pojętej infrastruktury. Realizowanych jest wiele inwestycji, jedną z największych była budowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Czyżówce. Na realizację zadania zostały pozyskane środki z Funduszu „Polski Ład” . Wśród znaczących inwestycji gminy znalazły się także: budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowy Kiełbów oraz rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starej Błotnicy.

Samorząd: Kultura - Pielęgnowanie Tradycji
Gmina Mirów:
W opinii wielu Mirów to mała gmina z wielkimi aspiracjami. Coś w tym jest, ponieważ właśnie w Mirowie nowoczesność przeplata się pięknymi tradycjami ludowymi. Z jednej strony konsekwentna realizacja strategii ukierunkowanej na wdrażanie nowoczesnych technologii ze szczególnym naciskiem na inwestycje proekologiczne, z drugiej zaś szczególne dbanie o kultywowanie lokalnych tradycji. To mieszkańcy stanowią największy potencjał tej gminy. Ludzie pełni pasji, mający silne poczucie lokalnej tożsamości oraz żyjący lokalnymi tradycjami. Właśnie dla takiego społeczeństwa warto pracować, tworzyć podstawy do rozwoju ich pasji i zainteresowań. Władze samorządowe od wielu lat inwestują właśnie w tym kierunku budując świetlice wiejskie, dofinansowując lokalne koła gospodyń, środowiska senioralne czy zespoły ludowe.

Samorząd: Opieka Zdrowotna
Gmina Sienno:
Realizacja zadań związanych z ochroną zdrowia jest jednym z podstawowych zadań własnych gminy. Dbałość o jakość świadczonych usług, zapewnienie wysokiego komfortu pacjentom w zakresie dostępnej bazy lokalowej placówek warunkuje pozytywny odbiór jednostki samorządu w społeczeństwie. Z drugiej strony zapewnienie właściwych warunków i dostępności mieszkańcom gminy do zaplecza medycznego jest priorytetem, szczególnie w trudnym okresie po przebytej chorobie COVID-19, czy też po doznanych urazach, kontuzjach, przebytych zabiegach. Efektywna opieka zdrowotna jaka jest świadczona na terenie gminy stanowi podstawę do zadowolenia społeczeństwa.

Samorząd: Oświata
Gmina Przyłęk:
Inwestowanie w oświatę to inwestowanie w przyszłość – taką dewizą od kilku lat kieruje się Urząd Gminy w Przyłęku w powiecie zwoleńskim, który dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych przeprowadził szereg ważnych przedsięwzięć w tym obszarze. Remonty w szkołach, zakup nowego sprzętu informatycznego, budowa nowoczesnej sali gimnastycznej, ścieżki edukacyjnej czy utworzenie dwóch klubów dziecięcych dla najmłodszych to tylko część z nich.

Samorząd; Pozyskiwanie Środków Zewnętrznych
Gmina Jedlińsk:
Gmina Jedlińsk od lat stawia na intensywny rozwój infrastruktury komunalnej, która zapewnia mieszkańcom lepsze warunki do życia, a przedsiębiorstwom optymalne uwarunkowania rozwoju. Jest to możliwe m.in. dzięki pozyskiwaniu znaczących funduszy zewnętrznych, głównie ze środków programów rządowych. W działaniach tych kładzie szczególny nacisk na kwestie ochrony środowiska.

Samorząd Przyjazny Mieszkańcom
Gmina i Miasto Mogielnica:
Na rok 2022 w budżecie Gminy i Miasta Mogielnica plan wydatków na zadania inwestycyjne wynosił 14 111 775,48 zł, z czego udało się zrealizować aż 99,93% tego planu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach mieszkańców gminy Mogielnicy została przebudowana kolejna droga gminna Kaplin-Borowe. W bieżącym roku planowane jest zakończenie opracowywania dokumentacji budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Dziarnów, Borowe i Dębnowola. W trosce o prawidłowy rozwój dzieci został otworzony zmodernizowany kompleks sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy składający się z boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowo-gu-mowej, w skład którego wchodzą boisko do koszykówki i piłki siatkowej. Powstała także bieżnia dookolna, prosta, skocznia do skoku w dal oraz koło do pchnięcia kulą. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Samorząd: Turystyka i Rekreacja
Miasto Pionki:
Pionki to nie tylko miasto pełne zieleni, położone niemalże w sercu Puszczy Kozienickiej, ale przede wszystkim miasto-ogród, które odzyskuje swój dawny blask. Mieszkańcy patrzą optymistycznie w przyszłość i rozwijają swoje miasto przy wsparciu władz samorządowych. Najlepszym dowodem są liczne inwestycje zrealizowane w ostatnich latach, w tym m.in. właśnie budowane od podstaw lub modernizowane obiekty sportowe i rekreacyjne z których korzystają wszyscy mieszkańcy niezależnie od wieku. Mamy wielofunkcyjne boiska przy szkołach, nowoczesne place zabaw przy budynkach oświatowych i na terenie osiedli oraz w zrewitalizowanych parkach miejskich. Domeną naszych mieszkańców jest rodzaju kluby, nieformalne grupy oraz stowarzyszenia, które skupiają tancerzy, lekkoatletów, piłkarzy, pływaków, tenisistów, kolarzy, motocyklistów i wielu innych. Nasi seniorzy aktywnie uczestniczą w rajdach rowerowych czy spacerach nordic walking i zachęcają do tej aktywności wszystkich.

Samorząd: Wizytówka Regionu
Gmina Kozienice:
Kilkaset zadań inwestycyjnych i projektów społecznych, spełnione oczekiwania tysięcy mieszkańców, wielomilionowe dotacje – to bilans ostatnich lat w Kozienicach. W gminie żyje się coraz wygodniej. Harmonijnie łączone są potrzeby infrastrukturalne z ofertą społeczną i ochroną środowiska. Duży nacisk położony jest na zrównoważony rozwój całego obszaru. Równolegle realizowane są przedsięwzięcia w mieście i na wsiach i to zarówno te związane z podstawowymi potrzebami bytowymi, jak również z bezpieczeństwem, edukacją, integracją, kulturą i rekreacją. Samorząd ambitnie i skutecznie sięga po zewnętrzne źródła finansowania. Dzięki dotacjom wdrażane są innowacyjne, często pionierskie, projekty.

Sponsorem strategicznym imprezy był Autoryzowany Dealer Hyundai w Radomiu.

Partnerem strategicznym Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Partnerami wydarzenia byli:

  • Samorząd Województwa Mazowieckiego,
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna,
  • Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości,
  • Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu,
  • Dworek Anna w Podgórze,
  • Biuro Ochrony "Bator".
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie