Wiktoria Gadajska z rekordem i mistrzostwem Polski. Złoto Kacpra Jedynaka. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Niesamowite wieści nadchodzą z Rzeszowa, gdzie rozgrywane są Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce do lat 18 i 20. Zawodnicy RLTL Optima zachwycają i zdobywają kolejne medale.

Wiktoria Gadajska sprawiła wielką niespodziankę w biegu 60 metrów przez płotki. Podopieczna trenera Artura Błasińskiego dobiegła z czasem 8,26 sek co dało jej złoty medal i rekord Polski w kategorii wiekowej U18.

Wcześniej rekord ten należał do Pia Skrzeszowskiej.
Swoją podwójną walkę stoczyła też Amelia Karolak. Pomimo kontuzji kolana, uzyskała rekord życiowy i szóste miejsce w biegu na 2000 m. Obiecująca juniorka Optimy nie ma jeszcze 16 lat, więc na sukcesy ma jeszcze sporo czasu.
Przypomnijmy, że w sobotę zawodnicy RLTL Optimy zdobyli cztery medale.
PISALIŚMY O TYM TUTAJ

Aktualizacja: Popołudniu złoto w trójskoku wywalczył Kacper Jedynak 14.73m, a w biegu na 3000 m srebro i brąz wybiegali: Adam Bajorski czas: 8:39.62 i Wiktor Janduła czas: 8:40.83.
Do finału A w biegu na 60 m przez płotki U 20 awansowała Nikola Brożyna, która ostatecznie zajęła 6 miejsce uzyskując czas: 8.77.
Na 9 miejscu w pchnięciu kulą uplasowała się podopieczna trenera Marcina Waśniewskiego Maja Bielecka.
W roku 2022 RLTL Optima zajmowało 12 miejsce, a w tym roku pierwsze.