Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Wiślany Okrągły Stół”, czyli ciekawe warsztaty z udziałem przedstawicieli z powiatu lipskiego

koz
Wiślany Okrągły Stół. Warsztaty z udziałem przedstawicieli powiatu lipskiego
Wiślany Okrągły Stół. Warsztaty z udziałem przedstawicieli powiatu lipskiego Kamil Kozieł
W czwartek, 2 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Lipsko odbyły się bardzo ciekawe warsztaty związane z tematem wykorzystania rzeki Wisły i trzech cieków wodnych, przepływających przez powiat lipski: rzeki Kamiennej, Krępianki i Iłżanki. Celem spotkania była budowa produktów turystycznych.

Na terenie województwa mazowieckiego odbywają się spotkania z przedstawicielami samorządów i organizacji działających na rzecz rozwoju regionu w ramach projektu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski. Spotkania mają charakter warsztatów, a ich celem jest nie tylko zdiagnozowanie istniejących zasobów fizycznych, kulturowych i społecznych, ale także pojawiających się przeszkód rozwojowych.

W Lipsku odbyły się praktyczne zajęcia w celu stworzenia produktów turystycznych, które uwzględniają warunki i zasoby lokalne.

Jak osiągnąć zamierzony cel?

Jak się okazuje w powiecie lipskim jest bardzo wiele zasobów turystycznych związanych z naturalnymi ciekami wodnymi. Rzeki, które dopływają w tym regionie do Wisły oraz sama Wisła, niosą ze swoim nurtem wiele pomysłów na rozwój turystyki i rekreacji. Ważną rolę odgrywają tu stowarzyszenia i władze lokalne, które przy wspólnym porozumieniu mogą osiągnąć zamierzony cel.

Podczas spotkania, wszyscy uczestnicy byli podzieleni na losowo przypadające grupy. W każdej, znaleźli się przedstawiciele z niemal każdej gminy powiatu lipskiego. Po kilku zadaniach, które zostały przeprowadzone w ramach warsztatów okazało się, że uczestnicy warsztatów mówili o walorach terenu, w którym mieszkają, bądź pracują. Były to przede wszystkim informacje o gminnych inwestycjach, działaniach i walorach turystyczno - rekreacyjnych. Stowarzyszenia na terenie powiatu lipskiego działają na rzecz dobra gminnego. Na warsztatach został poruszony temat dobra wspólnego. W celu zdobycia zamierzonych efektów, ważne jest wsparcie z różnych stron.

Podczas warsztatów miała miejsce także integracja. To bardzo ważny aspekt wspólnego porozumienia. Wspólne rozmowy na temat kolejnych zadań w dużym stopniu pokazały, że liczy się wspólne dobro, bowiem jest wiele możliwości zagospodarowania terenów w całym powiecie lipskim. To może się przedłożyć na ciekawą ofertę turystyczno – rekreacyjną.

Warsztaty w Lipsku poprowadziła Magdalena Kachniewska - profesor w Katedrze Turystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Dziekan Studium Magisterskiego na tej uczelni.

W efekcie przeprowadzonego spotkania z przedstawicielami powiatu lipskiego powstanie raport cząstkowy oraz diagnoza potencjału turystycznego z wykorzystania Wisły na odcinku mazowieckim. Będzie to dokument zbiorczy pełniący funkcję programu turystycznego wykorzystania Wisły.

Organizatorem warsztatów jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Miastem Płock oraz powiatami: Otwock, Lipsko i Płock.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie