Wojciech Peryt wygrał w Grand Prix Polskiego Związku Bokserskiego

/sid/
Dobrze spisał się także Michał Cieślak, przegrywając dopiero w finale kategorii 91 kg.

Wojciech Peryt z Broni Radom zwyciężył w kategorii 49 kg w Grand Prix Polskiego Związku Bokserskiego w Karlinie.

Zawody w Karlinie były pierwszym w tym roku turniejem seniorów. Na dwóch ringach zaprezentowało się ponad 160 bokserów. Zawodnicy walczyli o kwalifikacje do mistrzostw Polski seniorów. Do Karlina wyjechała także reprezentacja Broni.

Dobre recenzje zebrał Cieślak, startujący w jednej z najsilniej obsadzonych kategorii 91 kg. Radomianin wygrał trzy walki eliminacyjne, pokonując kolejno Arkadiusza Bartnikowskiego z Astorii Bydgoszcz przez nokaut, a następnie na punkty Wojciecha Sawickiego z Crystalu Białystok i Michała Gerleckiego z PKB Poznań. W finale musiał uznać wyższość Włodzimierza Letra z Poznania, przegrywając na punkty 1:4.
Peryt po pokonaniu Damiana Suraza ze Sztormu Szczecin, w finale jednogłośnie na punkty wygrał z Arkadiuszem Lubomskim z Zatoki Braniewo.

W kategorii 64 kg, Artur Tomczyk przegrał w eliminacjach z Przemysławem Zyśkiem z Victorii Ostrołęka, a Paweł Tomczyk, startujący w kategorii 75 kg przegrał z Damianem Migaczem z Energetyka Lublin. Tomasz Piatek nie wystąpił w Karlinie, ze względu na kontuzję.

W Grand Prix walczyli również Artur Tomczyk i Paweł Tomczyk. Pierwszy w eliminacyjnej walce wagi 64 kg przegrał z Przemysławem Zyśkiem (Victoria Ostrołęka). Drugi w 75 kg nie sprostał Damianowi Migaczowi (Energetyk Lublin). - Obaj do ringu powrócili do dłuższej nieobecności. Oceniając ich występ na pewno trzeba ten fakt uwzględnić - zaznacza Stanisław Dobosz. Kontuzja nogi z występu w Karlinie wyeliminowała natomiast Tomasza Piątka.