MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewoda Mariusz Frankowski w Radomiu. Spotkał się z samorządowcami z miasta i regionu

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Od lewej: wicemarszałek Rafał Rajkowski, wicewojewoda Patryk Fajdek, wojewoda Mariusz Frankowski, wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk i prezydent Radomia Radosław Witkowski.
Od lewej: wicemarszałek Rafał Rajkowski, wicewojewoda Patryk Fajdek, wojewoda Mariusz Frankowski, wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk i prezydent Radomia Radosław Witkowski. Aleksandra Szymańska
W czwartek, 4 kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu odbyło się spotkanie wojewody mazowieckiego z przedstawicielami samorządów z regionu radomskiego.

Wojewoda mazowiecki w Radomiu

Dialog samorządu z rządem, lokalne potrzeby oraz bezpieczeństwo mieszkańców regionu to niektóre tematy poruszone podczas kolejnego spotkania wojewody mazowieckiego z przedstawicielami samorządów z województwa mazowieckiego. Tym razem wojewoda rozmawiał z jednostkami samorządu terytorialnego z regionu radomskiego. Wydarzenie miało miejsce w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia” w Radomiu.

Dzisiejszym spotkaniem podkreślam zmianę podejścia i nowe otwarcie do współpracy pomiędzy rządem, wojewodą, a samorządami na poziomie regionalnym i lokalnym. Jesteśmy po kryzysie pandemicznym, w czasie kryzysu energetycznego, wojny za naszą wschodnią granicą. To nie jest czas na to, żeby się kłócić, ale współpracować. Tematy dzisiejszego spotkania to przede wszystkim przygotowywana ustawa o ochronie ludności, o obronie cywilnej, zmiany w ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy, bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, zmiany w programach rządowych m.in. w programie Maluch, a także polityka społeczna i polityka senioralna. To są wszystkie elementy i wszystkie kluczowe sprawy, które powinny być rozwiązywane w dialogu między samorządem a wojewodą, jako przedstawicielem rządu w regionie

– powiedział wojewoda mazowiecki podczas konferencji prasowej.

W spotkaniu z wojewodą udział wzięli, między innymi: wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek, wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, prezydent Radomia Radosław Witkowski, zastępca prezydenta Radomia Marta Michalska-Wilk, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Molga, a także burmistrzowie i wójtowie z okolicznych gmin.

Wojewoda spotkał się także z pracownikami Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

Zobacz zdjęcia z konferencji:

Zobacz transmisję z wydarzenia:

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie