Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojsko na drogach i forsowanie Wisły. Rozpoczęły się wielkie ćwiczenia wojskowe Dragon – 24

Janusz Petz
Janusz Petz
Ruchy wojsk będzie można zauważyć róznież w rejonie działania 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z siedzibą w Radomiu.
Ruchy wojsk będzie można zauważyć róznież w rejonie działania 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z siedzibą w Radomiu. 6MBOT
Rozpoczęły się wielkie ćwiczenia wojskowe Dragon – 24. Wzmożony ruch wojsk i ćwiczenia żołnierzy będzie można zauważyć również na terenie stałego rejonu odpowiedzialności 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z siedzibą w Radomiu.

Ćwiczenia Dragon – 24 także w województwie mazowieckim

Ćwiczenie Dragon-24 to najważniejszy sprawdzian taktyczny Wojska Polskiego i sił zbrojnych innych państw na terenie Polski i kluczowy element ćwiczeń Nato Steadfast Defender. Z uwagi na skalę ćwiczenia i ogromne zaangażowanie żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polski, w całym kraju widoczny będzie wzmożony ruch wojsk.  

W rozpoczynającym się ćwiczeniu dominującą rolę odgrywają Wojska Lądowe. Dodatkowo zaangażowane są Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Specjalne oraz Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. 

W sumie w ćwiczenie zaangażowanych będzie łącznie około 20 000 żołnierzy i 3500 jednostek sprzętu z 10 państw NATO, w tym około 15 000 żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polski. Zostaną oni poddani sprawdzianowi współdziałania i wykonywania zadań bojowych na lądzie, w powietrzu i na morzu. Oprócz działań militarnych w przytoczonych domenach przeprowadzone zostaną także działania wojsk w cyberprzestrzeni. 

Zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest zapewnienie swobody manewru wojskom operacyjnym i wsparcie działań taktycznych, między innymi podczas pokonywania rzek Wisła i San - przeszkody wodne, działań regulacji ruchu realizowanych przez Policję i Żandarmerię Wojskową czy w miejscach postoju i w czasie przemieszczania Związków Taktycznych.  

W związku z ćwiczeniem w całym kraju - również na Mazowszu – będzie widoczny wzmożony ruch wojska. Tegoroczna edycja Dragon-24 odbywa się pod hasłem "We do not have time to waste time" (Nie mamy czasu, żeby tracić czas). 

Zobaczcie na zdjęciach jak wyglądają ćwiczenia

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie