Wójt Rusinowa Marian Andrzej Wesołowski otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu od Rady Gminy

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Wójtowi Marianowi Andrzejowi Wesołowskiemu (z prawej) gratulacje składa Hieronim Seta, Przewodniczący Rady Gminy w Rusinowie. Urząd Gminy w Rusinowie
Podczas obrad XVIII Sesji Rady Gminy Rusinów 11 czerwca wójt przedłożył raport o stanie Gminy Rusinów za 2020 rok. Radni dobrze ocenili pracę wójta i udzielili mu wotum zaufania.

Budżet Rusinowa po stronie dochodów zamknął się kwotą 20,97 mln złotych. Dochody Gminy pochodziły w 45,6 procentach z subwencji państwowych, w 35,6 % z pozyskanych dotacji, w 8,5 % z udziału w podatku dochodowym, a 5, 5% z opłat komunalnych i podatków samorządowych.

Zaplanowane zadania

Z kolei wydatki budżetowe zostały wykonane w kwocie 19,93 milionów złotych. Budżet zamknął się na koniec roku nadwyżką finansową - 1 039 468 złotych. Największy udział w wykonanych wydatkach miały wydatki na realizację zadań socjalnych, które stanowiły 32,3% poniesionych wydatków ogółem. Na realizację zadań oświatowych wydatkowano 31,17% budżetu. Pozostałe wydatki bieżące poniesiono na utrzymanie administracji, kultury i dziedzictwa narodowego i infrastruktury gminnej.

Z wydatków inwestycyjnych największe kwoty przeznaczono na budowę świetlicy wiejskiej w Nieznamierowicach - 696 585 złotych. Świetlica będzie służyć mieszkańcom do organizowania spotkań, zebrań, oraz uroczystości lokalnych. Ponadto gmina sfinansowała przebudowę drogi gminnej Wola Gałecka-Janki. Wartość zadania - 422 947 złotych. Inne inwestycje, to budowa drogi gminnej w Przystałowicach Małych wraz z włączeniem do drogi powiatowej (250 002 zł).

Spłacane raty

Stan zadłużenia Gminy Rusinów wyniósł na koniec 2020 roku 240 044 zł i były to zobowiązania z tytułu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wcześniej przedłożone sprawozdanie pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie oraz Komisja Rewizyjna Rady, która złożyła wniosek o udzielenie absolutorium .

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie