Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wójtowie z dużym poparciem w powiecie szydłowieckim

Monika DASZKOWSKA
Zdzisław Dzik. Wójt gminy Mirów. Ma 56 lat. Pochodzi z Mirowa Nowego. Jest żonaty. Ma trzech synów i dwoje wnucząt. Rządzi gminą trzecią kadencję. W wyborach na wójta gminy starował z Komitetu Wyborczego Porozumienie Obywatelskie. Wygrał w pierwszej turze, uzyskując 50,60 procent głosów.
Zdzisław Dzik. Wójt gminy Mirów. Ma 56 lat. Pochodzi z Mirowa Nowego. Jest żonaty. Ma trzech synów i dwoje wnucząt. Rządzi gminą trzecią kadencję. W wyborach na wójta gminy starował z Komitetu Wyborczego Porozumienie Obywatelskie. Wygrał w pierwszej turze, uzyskując 50,60 procent głosów. archiwum
Zdzisław Dzik, gospodarz gminy Mirów, otrzymał od czytelników aż 93 procent głosów poparcia dla swoich rządów, w akcji "Echa Dnia". Zofia Kosno, wójt gminy Jastrząb w naszym głosowaniu uzyskała zaledwie o 1 procent głosów mniej niż zwycięzca.
Zofia Kosno, wójt gminy Jastrząb w naszym głosowaniu uzyskała zaledwie o 1 procent głosów mniej niż zwycięzca. Jej dotychczasowe rządy poparło aż 92
Zofia Kosno, wójt gminy Jastrząb w naszym głosowaniu uzyskała zaledwie o 1 procent głosów mniej niż zwycięzca. Jej dotychczasowe rządy poparło aż 92 procent głosujących na „tak” osób. W naszej kilkutygodniowej akcji pani wójt była niemal przez cały czas na prowadzeniu.
archiwum

Zofia Kosno, wójt gminy Jastrząb w naszym głosowaniu uzyskała zaledwie o 1 procent głosów mniej niż zwycięzca. Jej dotychczasowe rządy poparło aż 92 procent głosujących na "tak" osób. W naszej kilkutygodniowej akcji pani wójt była niemal przez cały czas na prowadzeniu.

(fot. archiwum)

Mieszkańcy gminy Mirów już trzykrotnie wybierali go na swojego wójta. W naszym głosowaniu również udowodnili, że popierają jego dotychczasowe rządy i pracę dla gminnej społeczności. Czym zyskał sobie tak duże uznanie?

Prawie miesiąc temu rozpoczęliśmy nasz nowy cykl "Mała ojczyzna, duża sprawa", poświęcony przyszłorocznym wyborom samorządowym. W ramach akcji czytelnicy mogli oceniać między innymi dokonania swoich włodarzy. W ubiegłym tygodniu podaliśmy wyniki głosowania, a dzisiaj prezentujemy wójta, który otrzymał najwięcej głosów poparcia spośród wszystkich gospodarzy gmin powiatu szydłowieckiego. Zdzisław Dzik, bo o nim mowa, otrzymał 93 procent głosów na TAK dla swoich rządów.

Przez czas swoich rządów wójt powoli, ale sukcesywnie wprowadzał zmiany na swoim terenie. Gmina Mirów nie posiada sieci kanalizacyjnej, ale jej władza rekompensuje to mieszkańcom, budując przydomowe oczyszczalnie ścieków. Do tej pory wybudowano ich około 70. Ciągle wpływają kolejne wnioski od mieszkańców. Oczyszczalnie są administrowane przez właścicieli poszczególnych posesji.

Mijająca kadencja wójta stoi także pod znakiem budowy nowych dróg gminnych i pozyskiwani funduszy unijnych.
Tylko w ostatnim czasie gmina otrzymała w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 500 tysięcy złotych na zagospodarowanie terenu wokół urzędu gminy. Cała inwestycja będzie kosztował 1 milion 100 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom zyska na wizerunku centrum wsi. Przybędzie tam między innymi miejsc parkingowych dla petentów.

Z unijnych funduszy, także z powyższego programu, gmina pozyskała 245 tysięcy złotych na rozbudowę świetlicy wiejskiej i strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie, drugiej co do wielkości wsi w gminie Mirów. Cała inwestycja będzie kosztowała około 400 tysięcy złotych.

Bez wątpienia sporym sukcesem dla wójta, ale także całej społeczności jest fakt, że pozytywnie przeszedł etap formalny wniosek o dotację 950 tysięcy złotych na przebudowę drogi gminnej Mirów - Mirów Stary, w ramach której między innymi ma pojawić się nowa nawierzchnia, chodniki i oświetlenie.
W trakcie mijającej kadencji wójta sukcesywnie jest wymieniane stare oświetlenie na nowe energooszczędne na terenie gminy. Gmina zabiega także o dotację na budowę boiska wielofunkcyjnego w Mirowie.

Zofii Kosno podczas dwóch kadencji rządów udało się przeprowadzić szereg inwestycji z zakresu między innymi: dróg, ochrony zdrowia, infrastruktury gminnej, bezpieczeństwa mieszkańców. W tym czasie także wyprowadziła gminę z zadłużenia.

Warto podkreślić, że od 2007 roku do dzisiaj wciąż prowadzona jest modernizacja istniejącego budynku ośrodka zdrowia w Jastrzębiu. Wprowadzane są tam udogodnienia nie tylko dla pracowników ale przede wszystkim dla pacjentów. Wciąż także remontowane są drogi na terenie całej gminy, budowane chodniki. Jedną z większych inwestycji, które w ostatnim czasie rozpoczęto w gminie jest remont ulicy Szydłowieckiej w Jastrzębiu na długości 1400 metrów, który obejmie budowę chodników po obydwu stronach jezdni, odwodnienie, wjazdy na posesje mieszkańców oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej. Koszt tej inwestycji ma się zamknąć w kwocie 5 milionów złotych.

Jedną z największych inwestycji, którą udało się rozpocząć w gminie jest modernizacja zalewu. Zostanie on powiększony. Wzbogaci się jego infrastruktura. Władze gminy liczą na to, że odnowiony zalew przyciągnie do gminy turystów. Dlatego też wydano dwa pozwolenia na budowę dwóch pensjonatów w Kolonii Kuźni w gminie Jastrząb. Zarówno wójt jak i mieszkańcy gminy mają nadzieje, że miejsca noclegowe przyciągną chętnych na odpoczynek w niej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie