MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wspólny projekt wielką szansą dla szkoły w Gozdawie

/wit/
Uczniowie chętnie sięgnęli po pomoce dydaktyczne otrzymane w ramach projektu: lupy, lornetki, książki i albumy.
Uczniowie chętnie sięgnęli po pomoce dydaktyczne otrzymane w ramach projektu: lupy, lornetki, książki i albumy. archiwum szkolne
Zbudowali magiczny pojazd, kształtując przy tym kompetencje interpersonalne, utworzyli szkolną gazetkę i zorganizowali wybory do samorządu uczniowskiego. Mowa o uczniach Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gozdawie, w gminie Sienno. Realizowane przez placówkę zadania odbyły się w ramach projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat".

Realizacja projektu przewidziana jest na bieżący rok szkolny. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W ramach projektu uczniowie wykonują szereg zadań edukacyjno - dydaktycznych kształtujących nawyki partnerstwa i integracji. Uczniowie zbudowali swój magiczny pojazd, wydali szkolną gazetkę, przeprowadzili kampanię wyborcza do samorządu uczniowskiego oraz ukonstytuowali nowo wybrane władze.

Ciekawym tematem okazała się ekologia i zagadnienia "Rady na odpady" i "Woda na wagę złota".

- W ramach projektu "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" uczniowie wspólnie realizowali różnorodne zadania, w których musieli wykazać się przede wszystkim wyobraźnią i partnerstwem - mówi Justyna Woźniak ze szkoły w Gozdawie, koordynatorka projektu.

Zajęcia projektowe odbywają się w kilkuosobowych zespołach (klasy I - III i IV - VI). Przydatne okazały się pomoce dydaktyczne: lornetki, lupy, książki i atlasy.

- Udział w tak wielkim przedsięwzięciu jakim jest projekt "Z Małej Szkoły w Wielki Świat" daje naszej szkole ogromne możliwości rozwoju - cieszą się uczniowie.

W ramach projektu Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gozdawie zaprzyjaźniła się z innymi niewielkimi placówkami. Nie obyło się bez wymiany doświadczeń.

- Program cieszy się ogromną popularnością, biorą w nim udział szkoły z dziewięciu województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, opolskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego - w sumie 110 szkół - mówi Justyna Woźniak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie