MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Aneta Raczyńska, nowa burmistrz Gielniowa po wygranych wyborach poszła do pracy w szkole. Uczniowie przywitali ją kwiatami

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Aneta Raczyńska, nowa burmistrz Gielniowa.
Aneta Raczyńska, nowa burmistrz Gielniowa.
- Nie mogła zostawić moich uczniów, rano przyszłam na lekcje - mówi Aneta Raczyńska, nowa burmistrz Gielniowa i nauczycielka w miejscowej szkole. W niedzielę wieczorem z rodziną i przyjaciółmi cieszyła się ze zwycięstwa w drugiej turze wyborów. Mieszkańcom gminy obiecuje, że będzie ciężko pracowała i dziękuje za zaufanie i głosy.

Aneta Raczyńska, nowa burmistrz Gielniowa poszła jeszcze do pracy w szkole

Aneta Raczyńska w drugiej turze wyborów, które odbyły się w niedzielę 21 kwietnia zdobyła ponad 60 procent głosów i pokonała dotychczasowego burmistrza Władysława Czarneckiego. To historyczne zwycięstwo. Władysław Czarnecki rządził gminą nieprzerwanie od niemal 30 lat!.

Oto oficjalne wyniki wyborów na stanowisko burmistrza Gielniowa

Aneta Raczyńska niedzielny wieczór spędziła z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Było nieco stresu, ale oczekiwania na werdykt wyborców szybko skończył się wspólnym świętowaniem zwycięstwa. Radość była ogromna.

- To historyczne zwycięstwo jest rezultatem naszego wspólnego wysiłku i zaangażowania na rzecz rozwoju naszej społeczności.
Wasze 1330 głosów było wyrazem ufności i nadziei na lepszą przyszłość Naszej Małej Ojczyzny. Obiecuję, że będę pracowała nieustannie, by spełniać Wasze oczekiwania, słuchać Waszych potrzeb i podejmować decyzje służące dobru nas wszystkich
Dziękuję za Wasze wsparcie, za każdy wysiłek, jaki włożyliście w kampanię, za każdy głos oddany na mnie

- napisała Aneta Raczyńska jeszcze w niedzielę w mediach społecznościowych.

Niedzielne świętowanie nie trwało długo. W poniedziałek rano nowowybrana burmistrz Gielniowa musiała iść do pracy w Publicznej Szkole Podstawowej w Gielniowie. Tam czekali na nią uczniowie pierwszej klasy, których jest wychowawczynią.

- Nie mogłam ich zostawić, nie mam urlopy, lekcje muszą się odbywać. A dzieci czekały na mnie z kwiatami, to było niesamowicie miłe. Bardzo miłe były też rozmowy z kolegami i dyrekcją, dostałam gratulacje - opowiada Aneta Raczyńska.

W poniedziałek nowa burmistrz Gielniowa prowadziła zajęcia i dyżurowała na korytarzu, jak jak każdego innego dnia. Jeszcze do końca tygodnia Aneta Raczyńska będzie przychodziła do pracy w szkole. Później chce poprosić dyrektora o urlop bezpłatny na czas pełnienia obowiązków burmistrza Gielniowa.

- Zabiorę się do pracy w Urzędzie Gminy. Tak jak obiecałam chcę być burmistrzem wszystkich mieszkańców - mówi Aneta Raczyńska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie