MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Mariusz Prawda, nowy burmistrz Gminy Kozienice, bez tajemnic. Uwielbia literaturę i sport

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Mariusz Prawda jest miłośnikiem dobrej literatury. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Mariusz Prawda jest miłośnikiem dobrej literatury. Więcej na kolejnych zdjęciach. Archiwum prywatne
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Mariusz Prawda nowy burmistrz Kozienic. Uzyskał w drugiej turze 6245 głosów, czyli 53,32%.

Mariusz Prawda, nowy burmistrz Gminy Kozienice, bez tajemnic

Mariusz Prawda jest wieloletnim radnym Rady Miejskiej w Kozienicach, a do 2018 roku przez trzy kadencje pełnił funkcję jej przewodniczącego. W tegorocznych wyborach startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Ziemi Kozienickiej.

Zobacz galerię zdjęć Mariusza Prawdy

Mariusz Prawda - działalność

Mariusz Prawda ma 62 lata. Ma wykształcenie wyższe; a dodatkowo tytuł technologa żywienia i mistrza cukiernictwa. Prowadził działalność gospodarczą w rodzinnej pracowni cukierniczej.

Mariusz Prawda ma bogate doświadczenie samorządowe. Od 20 lat jest radnym Rady Miejskiej w Kozienicach. Pełnił w niej różne funkcje, takie jak: przewodniczący Komisji Finansów, Budżetu i Rozwoju, przewodniczący Rady Miejskiej oraz radny gminny.

Jest także aktywnym działaczem samorządu rzemieślniczego. Pełnił i pełnił w nim różne funkcje: podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Kozienicach; przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemiosła w Radomiu; członek Komisji Rewizyjnej Izby Rzemiosła w Radomiu; członek założyciel Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kozienicach; prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców w Kozienicach.

Jest także członkiem założycielem Stowarzyszenia Samorządowe Forum Ziemi Kozienickiej i jego byłym prezesem. Należy również do Rady Rynku Pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Kozienicach oraz Społecznej Rady przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach.

Mariusz Prawda prywatnie

Mariusz Prawda mieszka w Kozienicach. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Żona Katarzyna ma 61 lat. Dzieci są już dorosłe; syn Michał ma 40 lat, córka Anna - 36 lat i córka Monika - 32 lata.

- W wolnym czasie lubię czytać książki z zakresu ekonomii, nauk społecznych, biznesu, finansów, zasobów ludzkich. Moje hobby to głównie sporty wodne; posiadam patent sternika motorowodnego, żeglarza i płetwonurka. Lubię uprawiać także sporty zimowe, jak narciarstwo - zdradza pan Mariusz.

Nowy burmistrz jeździ Volkswagenem Passatem.

Zobacz galerię zdjęć Mariusza Prawdy

Mariusz Prawda, nowy burmistrz - program dla Gminy Kozienice

Mariusz Prawda, zapytany dlaczego startuje w wyborach samorządowych, stwierdził:

- Pracując z lokalną społecznością, zdobyłem przekonanie, że największą satysfakcję dla samorządowca przynosi realizacja potrzeb mieszkańców.

Wśród tych potrzeb Mariusz Prawda wymienia między innymi: tworzenie przyjaznego środowiska dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gwarantowanie nowych miejsc pracy; skomunikowanie każdej miejscowości w Gminie Kozienice przy użyciu niskoemisyjnych środków transportu, zapewniając jednocześnie darmowy transport na terenie gminy; realizację zaniechanych inwestycji drogowych i infrastrukturalnych, aby zapewnić równomierne wsparcie dla wszystkich obszarów gminy i równe warunki rozwoju dla mieszkańców.

Oto wszyscy kandydaci na burmistrza Gminy Kozienice w wyborach 2024

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie