MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Radosław Witkowski, prezydent Radomia bez tajemnic

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Radosław Witkowski prywatnie - przedstawiamy urzędującego prezydenta, który ponownie wygrał wybory w Radomiu.
Radosław Witkowski prywatnie - przedstawiamy urzędującego prezydenta, który ponownie wygrał wybory w Radomiu. Radosław Witkowki/Facebook
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Radosław Witkowski, urzędujący prezydent Radomia, ponownie wybrany w drugiej turze trzecią już kadencję na tym stanowisku.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia bez tajemnic

Radosław Witkowski w wyborach samorządowych 2024 ubiegał już o trzecią kadencję na stanowisku prezydenta Radomia. Zwyciężył w drugiej turze. Udało mu się zbudować szeroką koalicję - Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego, który tworzy pięć ugrupowań: Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictw Ludowe, Nowa Lewica i Bezpartyjny Radomianie. Ugrupowania miały wspólnego kandydata na prezydenta, ale wystawiły też wspólne listy do rady miejskiej. Jak mówił Radosław Witkowski to unikalne w skali kraju przedsięwzięcie polityczne w wyborach samorządowych.

Radosław Witkowski prywatnie

Radosław Witkowski ma 49 lat, jest radomianinem. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu w klasie o profilu humanistycznym, maturę zdawał w 1993 roku. Studiował resocjalizację na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracę magisterską obronił w 1998 roku. Później ukończył jeszcze podyplomowe studia ogólnomenadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.

- Jestem ojcem dwóch synów. Mój młodszy syn podjął decyzję o podążaniu ścieżką ojca i kandydował do Rady Miasta. Dodatkowo, cieszę się rolą dziadka dla dwójki moich wnucząt - mówi Radosław Witkowski.

Radosław Witkowski lubi aktywność fizyczną, sport od zawsze odgrywa ważną rolę w jego życiu. Gra w tenisa, na korcie jest trzy razy w tygodniu. Ale też regularnie jeździe na rowerze i biega. Jest też oczywiście kibicem sportowym, dopinguje radomskie drużyny.

- Dobra książka i film stanowią idealne rozwiązanie na deszczowy wieczór - dodaje prezydent.

Zobacz galerię zdjęć Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia

Na liście ulubionych lektur Radosława Witkowskiego nie znajdziemy beletrystyki. Stawia raczej na literaturę faktu. Od lat wśród swoich ulubionych książek wymienia "Historia świata” Paula Johnsona, teraz także "Historię mundiali" Leszka Jarosza. Muzycznie stawia na rocka, ulubiony zespół to U2, czyli legenda muzyki światowej. Ale na playliście prezydenta jest też Imagine Dragons, czyli "młodsza" kapela zza oceanu. Ale lubi też łagodniejsze dźwięku, które proponuje Enya.

Radosław Witkowski od przedsiębiorcy do prezydenta

Radosław Witkowski od początku kariery politycznej jest związany z Platformą Obywatelską. Po raz pierwszy w wyborach startował w 2005 roku. Wtedy ubiegał się o mandat posła z ramienia Platformy. Bez powodzenia. Ale kapitał, które wtedy zdobył wykorzystał w kolejnym roku. Wtedy z sukcesem startował do Rady Miejskiej. Później były kolejne wybory parlamentarne, w 2007 roku Radosław Witkowski został posłem z regionu radomskiego. W Sejmie zasiadał do 2014 roku. Jesienią tego roku po raz pierwszy wygrał wybory na prezydenta Radomia.

To jego pierwsze zwycięstwo w wyborach prezydenckich odbiło się echem także w Polsce. Jak pisano w 2014 roku odbił Radom z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Wygrał wtedy z Andrzejem Kosztowniakiem z Prawa i Sprawiedliwości. W 2018 roku powtórzył sukces wyborczy. Wtedy pokonał wiceministra z Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Skurkiewicza i został prezydentem Radomia na drugą kadencję.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

7 kwietnia Radosław Witkowski po raz trzeci będzie się ubiegał o najważniejszy urząd w mieście. Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego będzie walczy też o większość w Radzie Miejskiej. Witkowski podkreśla, że jako szeroka koalicja chce powtórzyć sukces z wyborów parlamentarnych 15 października. Dzięki wygranej i większości w Sejmie i Senacie Koalicja Obywatelska stworzyła rząd wspólnie z partią Szymona Hołowni, Polskim Stronnictwem Ludowym i Lewicą. Radosław Witkowski powtarza, że najbliższa kadencja to szansa dla Radomia przy wykorzystaniu dobrej współpracy między rządem a samorządem.

- Moja kandydatura w wyborach prezydenckich wynika z autentycznej chęci służenia społeczeństwu. Chciałbym kontynuować wprowadzanie pozytywnych zmian w mieście, które kocham. Wierzę, że dzięki dobrej współpracy z rządem będziemy mogli rozwinąć nasze miasto pod wieloma względami, co pozytywnie wpłynie zarówno na mieszkańców, jak i osoby odwiedzające nasze miasto - mówi Radosław Witkowski.

Zobacz galerię zdjęć Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia

Zobacz także:

Prezentacja wszystkich kandydatów na prezydenta Radomia

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie