Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
gmina i miasto Wieruszów
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Andrzej Wojciech Małys
142
(2,19%)
-
5
Kinga Magdalena Solecka
34
(0,52%)
-
8
Zbigniew Ryszard Hodera
211
(3,25%)
-
7
Paweł Adam Lasota
68
(1,05%)
-
4
Zuzanna Wojtan
152
(2,34%)
-
3
Ryszard Tadeusz Olbromski
128
(1,97%)
-
1
Iwona Barbara Szkopińska
587
(9,04%)
-
2
Adam Musiała
377
(5,80%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
8
Wiesław Mieczysław Rzeźnik
123
(1,89%)
-
1
Dariusz Stanisław Sowiński
392
(6,03%)
-
2
Monika Beata Józefowska
228
(3,51%)
-
5
Anna Wiesława Cichosz
107
(1,65%)
-
3
Wojciech Wróbel
180
(2,77%)
-
4
Prakseda Kupietz
247
(3,80%)
-
6
Stanisław Przysiewek
161
(2,48%)
-
7
Halina Grażyna Paluch
129
(1,99%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Sonia Maria Hącia
25
(0,38%)
-
1
Michał Arkadiusz Kania
39
(0,60%)
-
2
Damian Adam Dębski
21
(0,32%)
-
4
Grzegorz Sylwester Rybka
14
(0,22%)
-
7
Małgorzata Maria Kowalewska
9
(0,14%)
-
6
Robert Bolek
11
(0,17%)
-
5
Dagmara Maria Cieśla
4
(0,06%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATU WIERUSZOWSKIEGO
-
1
Waldemar Sylwester Kopacki
233
(3,59%)
-
2
Agata Teresa Barańska
275
(4,23%)
-
3
Magdalena Beata Gabas
218
(3,36%)
-
4
Krzysztof Jan Gawlik
57
(0,88%)
-
7
Stanisław Antoni Lenart
118
(1,82%)
-
5
Małgorzata Ewa Gołyga-Fikus
75
(1,15%)
-
8
Emilia Maria Szkudlarek
158
(2,43%)
-
6
Rafał Ryszard Kowalczyk
165
(2,54%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Marek Lucjan Stojecki
647
(9,96%)
-
3
Piotr Paweł Morta
240
(3,69%)
-
4
Mariusz Roman Dychto
416
(6,40%)
-
8
Jerzy Przybył
126
(1,94%)
-
7
Ewa Elżbieta Urbaniak
50
(0,77%)
-
5
Karolina Katarzyna Krawczyk-Borowiec
131
(2,02%)
-
6
Paweł Marcin Pakuła
71
(1,09%)
-
2
Agnieszka Kubot
127
(1,96%)
Okręg 2
gminy: Galewice, Lututów, Sokolniki
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Nina Barbara Okoń-Wyder
82
(1,16%)
-
3
Irena Dundziak
439
(6,23%)
-
1
Mirosław Józef Urbaś
265
(3,76%)
-
4
Agnieszka Maria Prukop
76
(1,08%)
-
2
Mirosław Andrzej Krzyżanowski
344
(4,88%)
-
7
Beata Agnieszka Wesołowska
186
(2,64%)
-
6
Mariusz Okoń
85
(1,21%)
-
8
Marek Antoni Gwiazdowski
101
(1,43%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Andrzej Żóraw
367
(5,21%)
-
4
Justyna Elżbieta Wojciech
92
(1,31%)
-
7
Aleksandra Joanna Kowalczyk
34
(0,48%)
-
2
Piotr Kowalczyk
498
(7,06%)
-
3
Wacław Zabłocki
243
(3,45%)
-
8
Jacek Grzegorz Zimorski
70
(0,99%)
-
6
Agnieszka Iwona Chojka
160
(2,27%)
-
5
Franciszek Józef Zapłotny
272
(3,86%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
-
3
Jerzy Piotr Drapiewski
43
(0,61%)
-
5
Agnieszka Szczepańska
58
(0,82%)
-
2
Jan Adam Nawrocki
289
(4,10%)
-
1
Rafał Paweł Niedźwiecki
114
(1,62%)
-
7
Karolina Ewa Sroka
18
(0,26%)
-
4
Renata Wioletta Duś
20
(0,28%)
-
8
Krzysztof Zygmunt Psipsiński
34
(0,48%)
-
6
Waldemar Stanisław Mielczarek
48
(0,68%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATU WIERUSZOWSKIEGO
-
2
Zofia Maria Siwik
368
(5,22%)
-
1
Monika Małgorzata Łuszkiewicz
330
(4,68%)
-
3
Łukasz Damian Koch
164
(2,33%)
-
5
Jan Błaszczyk
171
(2,43%)
-
4
Aleksandra Gabas
134
(1,90%)
-
7
Paulina Anna Sułkowska
62
(0,88%)
-
6
Piotr Marian Jadwiszczak
100
(1,42%)
-
8
Stanisław Lasota
170
(2,41%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
8
Jolanta Stawirej
129
(1,83%)
-
7
Jerzy Stanisław Stolarczyk
107
(1,52%)
-
4
Zygmunt Ryszard Ślęzak
280
(3,97%)
-
3
Daniel Piotr Grzesiak
198
(2,81%)
-
2
Nina Kubacka
116
(1,65%)
-
6
Mirosława Anna Kowalczyk
121
(1,72%)
-
5
Sandra Magdalena Malik
125
(1,77%)
-
1
Wiesława Lewik
536
(7,60%)
Okręg 3
gminy: Bolesławiec, Czastary, Łubnice
Pokaż więcej
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
6
Honorata Maria Kasztan
53
(1,04%)
-
3
Jacek Janusz Grzana
51
(1,00%)
-
1
Zenon Jan Kopis
314
(6,17%)
-
2
Marzena Leokadia Paluszek
67
(1,32%)
-
4
Paweł Piotr Trzeciak
91
(1,79%)
-
7
Grzegorz Gaj
39
(0,77%)
-
5
Iwona Teresa Kuliga-Kmiecik
73
(1,43%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
4
Maria Maślanka
186
(3,65%)
-
5
Agnieszka Anna Biedal
93
(1,83%)
-
6
Mariola Lasota
45
(0,88%)
-
7
Karol Grela
175
(3,44%)
-
3
Bożena Maria Brząkała
271
(5,32%)
-
1
Andrzej Władysław Szymanek
529
(10,39%)
-
2
Ryszard Stanisław Starek
407
(7,99%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATU WIERUSZOWSKIEGO
-
1
Janusz Dionizy Pietrzak
118
(2,32%)
-
2
Krystyna Cecylia Czernecka
182
(3,57%)
-
4
Dorota Cebula
68
(1,34%)
-
3
Lucyna Plesner
65
(1,28%)
-
6
Beata Śmiałek
102
(2,00%)
-
5
Józef Błaszczyk
115
(2,26%)
-
7
Stefan Jan Pietras
227
(4,46%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Andrzej Jan Dratwa
824
(16,19%)
-
5
Dariusz Krzysztof Krowicki
44
(0,86%)
-
3
Iwona Chadryś
261
(5,13%)
-
6
Edyta Anna Męcała
164
(3,22%)
-
2
Aneta Katarzyna Siedlecka
138
(2,71%)
-
4
Ewa Marlena Janik
182
(3,57%)
-
7
Andrzej Grzegorz Ferdynus
207
(4,07%)