Wygrana Artura Błasińskiego w kolejnym biegu o Grand Prix Radomia

/sid/
Artur Błasiński z UKS Technik Radom (pierwszy z lewej) wygrał niedzielny bieg wokół zalewu na Borkach J. Stobiecki
Artur Błasiński z UKS Technik Radom wygrał niedzielny bieg wokół zalewu na Borkach, zaliczany do cyklu Grand Prix Radomia w biegach ulicznych. Wśród kobiet triumfowała Danuta Zatorska z Ropczyc. Obydwoje powiększyli przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej cyklu.

Pomimo tego, że bieg wokół zalewu był drugim w trakcie weekendu (w sobotę rozegrano Jubileuszowy Bieg "Jodełka"), na starcie zjawiło się 55 zawodników. Mężczyźni rywalizowali na trasie liczącej 7,6 km. Najszybciej, w czasie 25 minut i 11 sekund pokonał ją doświadczony radomski długodystansowiec Artur Błasiński. Jego przewaga na mecie, nad drugim Bogumiłem Podleśnym z Charlęży Kolonii wyniosła 41 sekund. Błasiński zwyciężył również w sobotnim biegu. O drugie zwycięstwo w czasie weekendu wśród kobiet postarała się Danuta Zatorska z Ropczyc. Pokonanie trasy 3,8 km wokół zalewu na Borkach zajęło jej 14 minut i 14 sekund. Na drugiej pozycji finiszowała radomska sprinterka Katarzyna Ślusarczyk.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix wśród kobiet prowadzi Zatorska, a wśród mężczyzn Błasiński przed Tomaszem Gwarkiem z Szydłowca. Ostatni z biegów zaliczanych do cyklu Grand Prix, rozegrany zostanie w grudniu.

Wyniki, kobiety (3,8 km): 1. Danuta Zatorska (Ropczyce) 14.14, 2. Katarzyna Ślusarczyk (Radom) 14.58, 3. Izabela Komar (LKB Rudnik) 16.17; mężczyźni (7,6 km): 1. Artur Błasiński 25.11, 2. Bogumił Podleśny (Charlęż Kolonia) 25.52, 3. Szymon Dudek (LKB Rudnik) 26.14.