Wygrana Broni, porażka Orła. Wyniki meczów sparingowych

/SzS/
Piłkarze Broni rozegrali kolejny dobry mecz sparingowych
Piłkarze Broni rozegrali kolejny dobry mecz sparingowych S. Szymczak
W środę trzecio i czwartoligowcy z regionu radomskiego rozgrywali kolejne mecze kontrolne.

Wierna Małogoszcz - Broń Radom 2:1 (1:1), Strzębski 8 - Kowalczyk 42, Chudziński 49.

Broń: Prasek (46 Michałek) - Rdzanek (75 Wichucki). Gorczyca, Bargieł, Kupiec (60 Budziński) - Złoch (60 Noheem), Pakos (60 Wicik), Sałek, Chudziński - Kowalczyk (75 Bartosiak), Ciupiński (60 Książek).
Piłkarze Broni Radom pojechali na mecz w dobrych humorach. Wszyscy przedłużyli umowy z klubem, a czterech nowych graczy zaakceptowało warunki. Drużyna chciała zrobić prezent Arturowi Piechowiczowi, prezesowi klubu, który akurat wczoraj obchodził 47 urodziny. Humory jednak bardzo szybko zepsuli miejscowi gracze. Już w ósmej minucie po rozegraniu rzutu wolnego, Piotr Prasek zbyt późno zareagował i piłka wpadła do bramki. Jednak potem było już tylko lepiej.
GROŹNI BYLI NOWI
Po stracie gola Broń przez długi czas miała przygniatającą przewagę, ale wszelkie akcje zatrzymywały się na 20 metrze od bramki Wiernej. Zwłaszcza groźni byli nowi zawodnicy radomskiego zespołu. Dogodną okazję miał Daniel Złoch, który przegrał pojedynek oko w oko z Przemysławem Mierzwą. Dwukrotnie groźnie strzelał Robert Kowalczyk, aż w końcu tuż przed przerwą zdobył on gola. Popularny "Kowal" może szybko okazać się transferowym strzałem w "dziesiątkę". W meczu z Wierną był bardzo szybki, trudny do upilnowania, musi jedynie nastawić sobie celownik.
W drugiej połowie Broń zagrała bardzo dobrze i szybko strzeliła bramkę. Po podaniu Złocha, Arkadiusz Chudziński z bliskiej odległości trafił do siatki Wiernej.
Radomianie mieli jeszcze mnóstwo okazji, aby podwyższyć rezultat. Najlepszą w 83 minucie zmarnował Tomasz Bartosiak, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Zwolenianka Zwoleń - Orzeł Wierzbica 2:1 (1:0). Kubica z karnego, Karasiński - Lesisz

Orzeł: Jastrzębski Zieliński Mazur Adach, Targowski, Zięba, Czarnecki, Lesisz, Nowak Sawicki Kosela oraz Stanisławski Stąpór, Gil, Wiśniewski, Grabski.
Kadra trzecioligowego Orła w porównaniu do poprzedniego meczu sparingowego jeszcze bardziej się skurczyła. Tym razem zabrakło między innymi doświadczonego Marcina Sikorskiego.
- W ostatnim sparingu z Oronką wychodziło nam niemal wszystko, a teraz nic kompletnie nam nie wychodziło. Mam nadzieję, że z każdym meczem będzie lepiej - mówi Rafał Stąpór, drugi szkoleniowiec Orła.

Pilica Białobrzegi - Polonia Warszawa 1:1 (0:1), Uwakwe dla Pilicy.

W Pilicy zagrało dwóch nowych graczy, Nigeryjczyk Uwakwe, ostatnio zawodnik Klubu Piłkarskiego Piaseczno i Marcin Sikorski z Orła Wierzbica.

Szydłowianka Szydłowiec - Kamienna Brody 1:1 (1:1), Okła dla Szydłowianki.

W szydłowieckim zespole zagrało dwóch juniorów Radomiaka, Mateusz Bilski i Kewin Fryśkowski.

Proch Pionki - Wulkan Windoor Zakrzew 1:4 (1:3), Michalski - A. Prokop 2, Turczyk, M. Żyła.

Proch: Staniszewski - Molga, Klimowicz, Gębczyk, Trojanowski, Michalski, Ł. Czekaj, Jurczak, Cichawa, Sałek Bolek oraz Czubaj, Kisiel, Skalski.
Wulkan: Modelewski - Ziółek, Janakowski, Mortka, K. Rojek, Stolarek, Senator, Ł. Jakóbiak, Bursa, Turczyk, A. Prokop oraz Cierzuch, Bielawski, Blank, Wąsik, Krajewski, Kobylarczyk, Czubak, Śmielak, A. Prasek, Tokarski. M. Żyła.
POŻYCZYLI BRAMKARZA
W ekipie Wulkana sporo było zawodników, ale brakowało bramkarza. Zagrał więc pożyczony na ten mecz Modelewski z Prochu. Wśród testowanych byli między innymi Marcin Cierzuch z Orła Wierzbica, Cezary Bursa z Oronki Orońsko, Paweł Śmielak i Artur Prasek (obaj juniorzy Broni Radom) oraz trzech zawodników A-klasowego Powały Taczów. Poza tym do zespołu prawdopodobnie powróci Radosław Senator (ostatnio Polonia Iłża).
Mimo tak eksperymentalnego składu, zakrzewianie zagrali w pierwszej połowie bardzo dobrze, a w drugiej kontrolowali przebieg wydarzeń i dołożyli jeszcze jedną bramkę. Z kolei Proch po przegranych barażach o awans do czwartej ligi, sprawiał wrażenie, jakby cały czas nie mógł się podnieść.

Polonia Iłża - KS Jastrząb 9:1 (7:1), P. Bilski 2, K. Stępniewski 2, Kopciał 2, Lasota, Kaczmarczyk, Kacprzak dla Polonii.
Bez większego kłopotu iłżanie pokonali grający dwie klasy niżej zespół z Jastrzębia.

Energia Kozienice - Mazur Karczew 0:0.
Kozieniczanie zagrali dobre spotkanie z trzecioligowym Mazurem. W sobotę drużyna zagra z Lublinianką Lublin na boisku w Rykach.