Wygrana Czarnych Radom w pierwszym meczu półfinału

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom wygrali 3:1 z Treflem Gdańsk w pierwszym meczu półfinału mistrzostw Polski juniorów Sz. Wykrota
Od zwycięstwa rozpoczęli siatkarze Czarnych Radom udział w półfinale mistrzostw Polski juniorów. W meczu inaugurującym turniej w Gdańsku podopieczni Andrzeja Sitkowskiego pokonali 3:1 gospodarzy, Trefl.

Broniący tytułu mistrzowskiego Czarni, wyjechali na turniej półfinałowy do Gdańska w przebudowanym składzie. Kilku zawodników pojechało mimo przeziębienia i kontuzji. Pierwszym rywalem radomian byli gospodarze, Trefl. Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla radomian, którzy wygrali pierwszą partię.

- Niestety w drugim secie gdańszczanie wręcz rozjechali nas zagrywką - relacjonuje Andrzej Sitkowski, trener Czarnych. - Mieliśmy ogromne kłopoty z przyjęciem. Przegraliśmy seta wysoko. Ale w trzecim zrewanżowaliśmy się i to my zagrywaliśmy mocno i skutecznie.

Czwartą partię, po zaciętej końcówce radomianie rozstrzygnęli na swoją korzyść i odnieśli pierwsze zwycięstwo.

- Trefl okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem, ale cieszymy się, że pokonaliśmy w pierwszym meczu gospodarzy - podsumował Sitkowski. W kolejnych spotkaniach zmierzą się w sobotę ze Skrą Bełchatów i w niedzielę z AZS Nysa.

Trefl Gdańsk - Czarni Radom 1:3 (22:25, 25:14, 12:25, 23:25).
Czarni: Gonciarz, Romać, Pszenny, Łapszyński, Grzechnik, Ostrowski - Filipowicz (libero) oraz Orczyk, Zugaj, Skwarek.