Wygrana szczypiornistów Uniwersytetu w sparingu z KSSPR Końskie

Michał Nowak
Mariusz Grela, trener Uniwersytetu, przygotowuje drużynę do rundy rewanżowej w drugiej lidze. Szymon Wykrota
Szczypiorniści Klubu Sportowego Uniwersytet Radom przygotowują się do wznowienia rozgrywek w drugiej lidze. Mocno trenują i rozgrywają sparingi. W środę, w Radomiu, w hali Uniwersytetu przy ulicy Chrobrego, podejmowali pierwszoligowy KSSPR Końskie i wygrali różnicą siedmiu bramek, 29:22.

Był to drugi sparing pomiędzy tymi zespołami. Poprzedni zakończył się wysokim zwycięstwem pierwszoligowca, 41:26 (do przerwy 21:17). - Było to dla nas mocne zderzenie z doświadczonym i grającym klasę wyżej od nas zespołem - mówi Paweł Kucharski, manager KS Uniwersytet Radom.

W środowym pojedynku Uniwersytet zaprezentował się bardzo dobrze i wygrał z wyżej notowanym rywalem. - Ten sparing pokazał, że bardzo szybko się uczymy i wyciągamy wnioski z przegranych pojedynków. Od samego początku nasza drużyna walczyła i z każdą minutą zapewniała sobie większą przewagę bramkową. Mecz był praktycznie cały czas pod naszą kontrolą. Dobrze odrobione lekcje przyczyniają się do tego, że stajemy się coraz bardziej pewną, zgraną i silniejszą drużyną, która wciąż wierzy w awans do pierwszej ligi - dodał Paweł Kucharski.

KS Uniwersytet Radom - KSSPR Końskie 29:22 (15:7)
Uniwersytet: Drabik, Sulima - Dziura 6, Mroczek 5, Cupryś 4, Rojek 3, Pomiankiewicz 3, Włoskiewicz 3, Pawelec 2, Stępniewski 1, Maleszak 1, Flisiak 1, Socha, Mierzwiak.