MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowa konferencja o niepełnosprawności w WSH w Radomiu (zdjęcia)

/wit/
Dominika Sowińska, jest jedną z niepełnosprawnych studentek WSH w Radomiu. Towarzyszy jej asystentka Lucyna Stępień.
Dominika Sowińska, jest jedną z niepełnosprawnych studentek WSH w Radomiu. Towarzyszy jej asystentka Lucyna Stępień. Fot. Tadeusz Klocek
O tym, że niepełnosprawność nie musi wiązać się z ograniczeniami rozmawiano w piątek w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Wszystko to w ramach projektu:"Niepełnosprawni - Pełnosprawni", który uczelnia zorganizowała u siebie już po raz drugi. Uczestników projektu: studentów, mieszkańców Radomia i zaproszonych gości powitała doktor Elżbieta Kielska, rektor WSH. Ciekawy wykład "Żyć pełnią - o codzienności i samorealizacji człowiek z niepełnosprawnością" wygłosił profesor doktor habilitowany Janusz Kirenko.

- W 1997 roku wprowadzono klasyfikację niepełnosprawności. Są osoby niepełnosprawne na skutek urazów, choroby, ale też takie, które przychodzą na świat już niepełnosprawne - powiedział profesor Janusz Kirenko.

Osoby, które wzięły udział w projekcie poza tematycznymi wykładami miały okazję między innymi zobaczyć pokaz fitness w wykonaniu radomskich instruktorek fitness a także porozmawiać z trenerami siłowni Platinum o wpływie jaki ma aktywność fizyczna na nasze zdrowie. Rozdawano wejściówki jednorazowego wstępu do Platinum.

Ciekawostką dla uczestników projektu "Niepełnosprawni-Pełnosprawni" okazało się spotkanie z siatkarzami WKS Czarni Radom.

- Czekam na nich z niecierpliwością. Jestem fanem siatkówki, systematycznie przychodzę na mecze Czarnych. Chciałbym dziś otrzymać autografy od zawodników - powiedział Mateusz.

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu studiuje blisko stu niepełnosprawnych studentów. Wśród nich także Dominika Sowińska, studentka pierwszego roku Psychologii.

Radomianka cieszy się, że uczelnia do której uczęszcza jest przyjazna niepełnosprawnym. Na piątkowym wykładzie dziewczynie towarzyszyła asystentka, osoby niepełnosprawnej - Lucyna Stępień.

- Staram się być niezależna, ale nie zawsze to możliwe. Nie przejmuje się tym co o mnie myślą i jak mnie postrzegają inni. Staram się być sobą. Wciąż w naszej społeczności brakuje jednak tolerancji - powiedziała Dominika. Studentka przyznała, że osobom z problemami ruchowymi, w naszym mieście doskwierają wciąż bariery architektoniczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie