Wyniki ligi okręgowej. Proch Pionki już daleko przed rywalami. Mazowsze Grójec wiceliderem. Zamłynie nie zawodzi

SzS
Zamłynie w sobotę odniosło kolejne zwycięstwo
Zamłynie w sobotę odniosło kolejne zwycięstwo archiwum klubu
Sporo emocji w miniony weekend w meczach Campeon.pl Ligi Okręgowej. Proch Pionki ma już siedem punktów przewagi nad wiceliderem.

Proch Pionki - Legion Głowaczów 3:0 (1:0)
Bramki:Wnuk 10, 66, Barzyński 68
Proch:Majos (83 Maik) - Pietralski, Zieliński (77 Machnio), Kowalkowski (69 Denkiewicz), Kapusta. Nowocień (77 S.Pryciak), Jaroszek, Szczepański (56 Kisiel), Barzyński (72 A.Pryciak), Wnuk, Joel Tata (56 Siwahla).
Legion:Jędrzejczyk - Rotuski, Marek, W. Czubaj, Walos. D.Konopka, Piasek, Łukowski, R. Konopka (64 Król), Lisiewski (66 M. Czubaj), Kryczka.

„Robota zrobiona” - takim tytułem działacze Prochu Pionki określili relację z tego spotkania na oficjalnej stronie. Itrzeba przyznać, że określenie było bardzo trafne. Pionkowianie grali z zespołem walczącym o utrzymanie. Szybko objęli prowadzenie, mieli sporo dobrych okazji, ale na kolejne bramki trzeba był czekać prawie godzinę. Proch grał momentami słabo i chaotycznie, ale trener Robert Rogala wielokrotnie podkreśla, że jego nie interesuje styl gry, a kolejne zdobyte punkty. Drużyna po raz kolejny skorzystała z potknięcia największych przeciwników i ma już siedem punktów przewagi.
Goście bardzo dzielnie się bronili, a trzeba przyznać, że Legion przyjechał w zaledwie 13 -osobowym składzie.

Mazowsze Grójec - Centrum Radom 3:2 (3:0)
Bramki:Tarwacki 18, Czerepok 21, Lisiecki 43 - Chodyra 67, Dubina 72.
Mazowsze:Przybylski - Skrzycki (72. Rogoziński), Tarwacki, Prasek (60. Poczek), Trawiński, Grzybowski, Gałka, Lisiecki, Złoch, Czerepok, Sobczak (90. Derewicz)..
Centrum:Kolecki - Pacyna, Wiatrak, Dubina, Gutkowski, Kasprzyk, Tworek, Blank, Jedynak, Paliwoda (46 Chodyra), Tworzewski.

Mazowsze wiosną zdobyło już komplet punktów. Ten mecz bardzo dobrze ułożył się dla grójczan. Wykorzystali błędy Centrum i do przerwy zdobyli trzy gole. Ekipa gości pokazała jednak charakter i nie poddała się. Zdobyła dwie bramki i do samego końca przeważała i dążyła do wyrównania. - Szkoda bo nie zasłużyliśmy na porażkę. Zaważyły indywidualne błędy w obronie. Mazowsze oddało cztery celne strzały i zdobyło trzy bramki. Nasz zespół dłużej utrzymywał się przy piłce i szczególnie po przerwie był zespołem aktywniejszym. Niestety za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje. Zespół do końca dążył o zmianę wyniku i to trzeba docenić - powiedział nam prezes Marcin Górnik.

Zamłynie Radom - Skaryszewianka 5:0 (3:0)
Bramki:Bawor 11, Szubinski 17, Popiel 33, Kubica 65, 88.
Zamłynie:Orłow (46 Jurczak) - Oparcik (75 Rdzanek), Chudziński, Kośmiński, Woźniak (46 Gregorek), Ścigała, Bawor (46 Stępniewski), Kubica, Śzubiński, Kiraga (65 Wójcik), Popiel.

Zamłynie wiosną spisuje się bardzo dobrze. Tym razem radomianie zagrali z ostatnią w tabeli Skaryszewianką i nie mieli większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa.

Orzeł Wierzbica - KS Warka 2:1 (1:0)
Bramki:P. Czarnecki 25, Dziurzyński 81 - Mińkowski 90

Drużyna z Warki, która jeszcze niedawno świętowała mistrzostwo jesieni, wyraźnie się zacięła. Drugi mecz z rzędu, w którym zespół stracił punkty. Po porażce w Wierzbicy, zespół spadł na trzecie miejsce.

Powiślanka Lipsko - Jodła Jedlnia Letnisko 5:2 (3:1)
Bramki:Rożek 33, 42, 77, Gardynik 45, Cieciura 85- Skowroński 12, Skórnicki 55,
Jodła:Wietrzyński - Jaśkiewicz (60 Jedynak), Gromski, Skórnicki, Osiński, Cierzuch, Gałan, Wojciechowski, Skowroński, Wieczorek, Ł. Pełka
Do 30 minuty Jodła była zespołem lepszym, prowadziła 1:0, ale po stracie trzech goli jeszcze przed przerwą, drużyna kompletnie się rozsypała.

Pilica Nowe MIasto - Zawisza Sienno 3:0
Bramki:Karwowski 11, Pędzikowski 14. 90

Bardzo ważny pojedynek dla obu drużyn walczących o utrzymanie. Pilica wreszcie wróciła na swój stadion w Nowym Mieście po remoncie. Mecz ułożył się dla tej drużyny bardzo dobrze, bo przed przerwą w odstępie zaledwie trzech minut drużyna zdobyła dwa gole. Bohaterem pojedynku był Adam Pędzikowski, który dla gospodarzy zdobył dwie bramki. Pilica dzięki wygranej, wydostała się ze strefy spadkowej. Pierwszy raz od dłuższego czasu.

Iłżanka Kazanów - Gryf Policzna 0:4 (0:1)
Bramki: Radzikowski 7, 40, Mizerski 78, Kutyła 86
- Przegraliśmy sromotnie z beniaminkiem ligi i jak najbardziej zasłużenie. Nie mieliśmy tego dnia żadnych atutów, aby prowadzić równorzędną grę z Gryfem - komentuje Zbigniew Owczarek, kierownik Iłżanki Kazanów.

Szydłowianka Szydłowiec - KS Potworów 3:0 (2:0)
Bramki: Mosiołek 30 z karnego, Bednarek 40, Szewczyk 80.