Wyniki wyborów parlamentarnych 2023 w gminie Borkowice
W niedzielę, 15 października odbyły się wybory parlamentarne 2023. Jak głosowali mieszkańcy gminy Borkowice?
Wyniki głosowania do Sejmu po przeliczeniu głosów we wszystkich ośmiu obwodowych komisjach wyborczych w gminie Borkowice
Prawo i Sprawiedliwość - 57,08%, 1 298 głosów
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 17,81%, 405 głosów
Koalicja Obywatelska - 10,47%, 238 głosów
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 6,51%, 148 głosów
Nowa Lewica - 5,23%, 119 głosów
Bezpartyjni Samorządowcy - 1,41%, 32 głosy
Polska Jest Jedna - 1,36%, 31 głosów
Ruch Dobrobytu i Pokoju - 0,13%, 3 głosy
Kandydaci z największą liczbą głosów do Sejmu w gminie Borkowice - TOP 15
- 1. Marta Zbrowska, Prawo i Sprawiedliwość - 573 głosy
- 2. Agnieszka Stolarczyk, Trzecia Droga - 191 głosów
- 3. Marek Suski, Prawo i Sprawiedliwość - 155 głosów
- 4. Agnieszka Górska, Prawo i Sprawiedliwość - 138 głosów
- 5. Radosław Fogiel, Prawo i Sprawiedliwość - 123 głosy
- 6. Zbigniew Kuźmiuk, Prawo i Sprawiedliwość - 118 głosów
- 7. Anna Kwiecień, Prawo i Sprawiedliwość - 112 głosów
- 8. Joanna Kluzik- Rostkowska, Koalicja Obywatelska - 107 głosów
- 9. Mirosław Maliszewski, Trzecia Droga - 85 głosów
- 10. Konrad Frysztak, Koalicja Obywatelska - 62 głosy
- 11. Rafał Foryś, Konfederacja - 55 głosów
- 12. Daniel Oliszewski Nowa Lewica - 43
- 13. Jarosław Kosior, Trzecia Droga - 25
- 14. Rafał Czubak, Konfederacja - 25
- 15. Ewa Zajączkowska-Hernik, Konfederacja - 25
Wyniki głosowania do Senatu po przeliczeniu głosów we wszystkich trzech obwodowych komisjach wyborczych w gminie Borkowice
- Stanisław Karczewski, Prawo i Sprawiedliwość - 58,72%, 1 333 głosy
- Leszek Przybytniak, Pakt Senacki - Trzecia Droga - 32,56%, 739 głosów
- Krzysztof Lechowski, Komitet Wyborczy Krzysztofa Lechowskiego - 8,72%, 198 głosów
Kandydaci w wyborach 2023 do Sejmu w regionie radomskim. Okręg wyborczy 17
Wyniki w gminie Borkowice
Wybory 2023. Lista numer 1 - kandydaci Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Grzegorz Piotr Domagała, 14 głosów
- 2. Wojciech Szczepan Bernat, 1 głos
- 3. Emilia Pacholec, 4 głosy
- 4. Krystian Adam Amanowicz, 0 głosów
- 5. Filip Aleksander Waligórski, 2 głosy
- 6. Paweł Marcin Podlak, 0 głosów
- 7. Maciej Urban, 1 głos
- 8. Joanna Izabela Miącz, 0 głosów
- 9. Tomasz Michał Suwała, 0 głosów
- 10. Marcin Adam Nowak, 0 głosów
- 11. Bartłomiej Morgaś, 0 głosów
- 12. Patryk Chruślak, 1 głos
- 13. Piotr Morgaś, 1 głos
- 14. Beata Wlazłowska, 0 głosów
- 15. Barbara Agnieszka Jabłońska, 0 głosów
- 16. Karolina Piątek, 5 głosów
- 17. Roksana Luiza Mroczkowska, 3 głosy
- 18. Teresa Barbara Nowak 0 głosów.
Wybory 2023. Lista numer 2 - kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Mirosław Wojciech Maliszewski, 85 głosów
- 2. Jarosław Kosior, 25 głosów
- 3. Joanna Czechyra, 8 głosów
- 4. Adam Benon Duszyk, 3 głosy
- 5. Bogusława Janin Jaworska, 4 głosy
- 6. Piotr Przemysław Warso, 3 głosy
- 7. Ewa Malec, 20 głosów
- 8. Monika Flisek, 5 głosów
- 9. Agnieszka Barbara Stolarczyk, 191 głosów
- 10. Michał Michałkiewicz, 5 głosów
- 11. Mirosław Ślifirczyk 2 głosy
- 12. Karolina Małgorzata Deryńska, 8 głosów
- 13. Ilona Dorota Jaroszek, 5 głosów
- 14. Agata Monika Michałkiewicz, 2 głosy
- 15. Ireneusz Gumowski, 4 głosy
- 16. Anna Józefa Jędrzejewska, 6 głosów
- 17. Wiesław Adam Woźniak, 19 głosów
- 18. Zbigniew Adamczyk 10 głosów.
Wybory 2023. Lista numer 3 - kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Daniel Oliszewski, 43 głosy
- 2. Patryk Fajdek, 12 głosów
- 3. Jolanta Luty, 5 głosów
- 4. Grażyna Maryniak-Gawrylik, 3 głosy
- 5. Blandyna Drewnik, 8 głosów
- 6. Jolanta Sokołowska, 12 głosów
- 7. Edyta Malec-Ćwiek, 5 głosów
- 8. Marta Ratuszyńska, 6 głosów
- 9. Roman Wysocki, 1 głos
- 10. Jolanta Sitarek, 3 głosy
- 11. Piotr Grużewski, 2 głosy
- 12. Piotr Guza, 0 głosów
- 13. Agnieszka Gazda, 1 głos
- 14. Łukasz Smagłowski, 2 głosy
- 15. Grzegorz Wabik, 7 głosów
- 16. Zuzanna Piwowar, 3 głosy
- 17. Artur Kacprzak, 3 głosy
- 18. Waldemar Kaczmarski 3 głosy.
Wybory 2023. Lista numer 4 - kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Marek Suski, 155 głosów
- 2. Anna Kwiecień, 112 głosów
- 3. Zbigniew Kuźmiuk, 118 głosów
- 4. Radosław Fogiel, 123 głosy
- 5. Andrzej Kosztowniak, 17 głosów
- 6. Dariusz Bąk, 13 głosów
- 7. Agnieszka Górska, 138 głosów
- 8. Artur Standowicz, 3 głosy
- 9. Krzysztof Wolski, 7 głosów
- 10. Agnieszka Pasek, 4 głosy
- 11. Karol Burek, 3 głosy
- 12. Mariusz Dziuba, 4 głosy
- 13. Ewa Markowska-Bzducha, 3 głosy
- 14. Anna Wolszczak, 2 głosy
- 15. Leszek Margas, 3 głosy
- 16. Grzywacz Wioletta, 2 głosy
- 17. Marta Zbrowska, 573 głosy
- 18. Robert Bąkiewicz 18 głosów.
Wybory 2023. Lista numer 5 - kandydaci Konfederacji do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Rafał Jan Foryś, 55 głosów
- 2. Dawid Stanisław Nowak, 6 głosów
- 3. Mariusz Krzemiński, 3 głosy
- 4. Kazimierz Jan Szubiński, 1 głos
- 5. Rafał Szymon Czubak 25 głosów
- 6. Dominik Sebastian Kurek, 3 głosy
- 7. Mariusz Zbigniew Głuch, 3 głosy
- 8. Aneta Gozdur, 4 głosy
- 9. Piotr Woźniak, 6 głosów
- 10. Bartłomiej Kuchcik, 2 głosy
- 11. Monika Moroz-Czura, 2 głosy
- 12. Damian Płokita, 2 głosy
- 13. Urszula Kopacz, 4 głosy
- 14. Aleksandra Anna Guzdź, 2 głosy
- 15. Paweł Parszewski 3 głosy
- 16. Katarzyna Mazurkiewicz, 1 głos
- 17. Paulina Aksamit, 1 głos
- 18. Ewa Zajączkowska-Hernik 25 głosów.
Wybory 2023. Lista numer 6 - kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Joanna Kluzik - Rostkowska, 107 głosów
- 2. Konrad Frysztak, 62 głosy
- 3. Marta Michalska - Wilk, 20 głosów
- 4 - Tomasz Śmietanka, 7 głosów
- 5 - Kamila Kaczorowska, 7 głosów
- 6 - Monika Kozłowska, 8 głosów
- 7 - Dominik Piekarski, 3 głosy
- 8 - Urszula Karpała, 0 głosów
- 9 - Anita Gołosz, 6 głosów
- 10 - Rafał Górski, 6 głosów
- 11 - Ewa Czerwiec, 1 głos
- 12 - Bożena Ryciak - Pospischil, 0 głosów
- 13 - Mateusz Tyczyński, 1 głos
- 14 - Adam Tokarski, 6 głosów
- 15 - Małgorzata Łaskarzewska, 1 głos
- 16 - Paweł Kośla, 1 głos
- 17 - Bartosz Giziński, 0 głosów
- 18 - Leszek Ruszczyk 2 głosy.
Wybory 2023. Lista numer 7 - kandydaci Polska jest Jedna do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Grzegorz Seweryn, 17 głosów
- 2. Anna Górzyńska, 8 głosów
- 3. Ilona Skupień, 2 głosy
- 4. Marcin Maciejczyk, 0 głosów
- 5. Krzysztof Strzelecki, 0 głosów
- 6. Bartosz Deszczka, 0 głosów
- 7. Halina Olejarz, 1 głos
- 8. Marek Płachecki, 0 głosów
- 9. Monika Knieć, 2 głosy
- 10. Katarzyna Bereda 1 głos.
Wybory 2023. Lista numer 9 - kandydaci Ruch Dobrobytu i Pokoju do Sejmu w regionie radomskim.
- 1. Tomasz Chuchała, 2 głosy
- 2. Wioletta Kopania, 0 głosów
- 3. Krzysztof Kuśta, 0 głosów
- 4. Ewa Agnieszka Wijatkowska, 0 głosów
- 5. Magdalena Małgorzata Maciaszczyk, 0 głosów
- 6. Edyta Nowak, 1 głos
- 7. Kacper Alot, 0 głosów
- 8. Jerzy Mazurkieiwcz, 0 głosów
- 9. Ada Katarzyna Pawłowska, 0 głosów
- 10. Piotr Tomasz Dąbrowski, 0 głosów
- 11. Maciej Mikołaj Tokarski, 0 głosów
- 12. Małgorzata Maria Turlińska, 0 głosów
Kandydaci w wyborach do senatu 2023 w regionie radomskim
okręg numer 49 - powiaty (białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski):
- 1. Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości
- 2. Krzysztof Lechowski z własnego komitetu
- 3. Leszek Przybytniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Pakt Senacki8,72%
okręg numer 50 - miasto Radom oraz powiaty (radomski, lipski, szydłowiecki, zwoleński)
- 1. Cezary Brymora z Polski2050 (Pakt Senacki),
- 2. Jarosław Dąbrowski z Konfederacji,
- 3. Beata Mnich z własnego komitetu,
- 4. Jacek Nowak z Bezpartyjnych Samorządowców,
- 5. Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?