Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów parlamentarnych 2023 w gminie Grójec. Tak głosowali mieszkańcy na kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu

Marcelina Różycka
Marcelina Różycka
Jak w wyborach 2023 głosowali mieszkańcy gminy Grójec?
Jak w wyborach 2023 głosowali mieszkańcy gminy Grójec?
W niedzielę, 15 października odbyły się wybory parlamentarne 2023. Jak głosowali mieszkańcy gminy Grójec ?

Wyniki wyborów parlamentarnych 2023 w gminie Grójec

Wyniki głosowania do Sejmu po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych w gminie Grójec
Koalicja Obywatelska - 33,82 %, 6142 głosów
Prawo i Sprawiedliwość - 26,96 %, 4 897 głosów
Trzecia Droga, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 - 20,42%, 3708 głosów
Nowa Lewica - 9,07 %, 1648 głosów
Konfederacja Wolność i Niepodległość - 5,91 %, 1073 głosów
Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna - 1,32 %, 240 głosów
Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju - 1,3 %, 236 głosów
Komitet Bezpartyjni Samorządowcy - 1,19 %, 217 głosów
Kandydaci z największą liczbą głosów do Sejmu w gminie Grójec - TOP 10
1 Joanna Kluzik - Rostkowska 3228
2 Marek Suski 2609
3 Mirosław Maliszewski 2288
4 Monika Kozłowska 1564
5 Jolanta Sitarek 785
6 Radosław Fogiel 623
7 Konrad Frysztak 520
8 Zbigniew Kuźmiuk 474
9 Jarosław Kosior 466
10 Daniel Oliszewski 400

Wyniki wyborów do Senatu
[*]1. Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości,5176 głosów
[*]2. Krzysztof Lechowski z własnego komitetu,1396 głosów
[*]3. Leszek Przybytniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Pakt Senacki, 11435 głosów

------------------ --------------------- -------------------------

Kandydaci w wyborach 2023 do Sejmu w regionie radomskim. Okręg wyborczy 17

Wybory 2023. Lista numer 1 - kandydaci Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Grzegorz Piotr Domagała,
  • 2. Wojciech Szczepan Bernat,
  • 3. Emilia Pacholec,
  • 4. Krystian Adam Amanowicz,
  • 5. Filip Aleksander Waligórski,
  • 6. Paweł Marcin Podlak,
  • 7. Maciej Urban,
  • 8. Joanna Izabela Miącz,
  • 9. Tomasz Michał Suwała,
  • 10. Marcin Adam Nowak,
  • 11. Bartłomiej Morgaś,
  • 12. Patryk Chruślak,
  • 13. Piotr Morgaś,
  • 14. Beata Wlazłowska,
  • 15. Barbara Agnieszka Jabłońska,
  • 16. Karolina Piątek,
  • 17. Roksana Luiza Mroczkowska,
  • 18. Teresa Barbara Nowak.

Wybory 2023. Lista numer 2 - kandydaci Trzeciej Drogi do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Mirosław Wojciech Maliszewski,
  • 2. Jarosław Kosior,
  • 3. Joanna Czechyra,
  • 4. Adam Benon Duszyk,
  • 5. Bogusława Janin Jaworska,
  • 6. Piotr Przemysław Warso,
  • 7. Ewa Malec,
  • 8. Monika Flisek,
  • 9. Agnieszka Barbara Stolarczyk,
  • 10. Michał Michałkiewicz,
  • 11. Mirosław Ślifirczyk
  • 12. Karolina Małgorzata Deryńska,
  • 13. Ilona Dorota Jaroszek,
  • 14. Agata Monika Michałkiewicz,
  • 15. Ireneusz Gumowski,
  • 16. Anna Józefa Jędrzejewska,
  • 17. Wiesław Adam Woźniak,
  • 18. Zbigniew Adamczyk.

Wybory 2023. Lista numer 3 - kandydaci Nowej Lewicy do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Daniel Oliszewski,
  • 2. Patryk Fajdek,
  • 3. Jolanta Luty,
  • 4. Grażyna Maryniak-Gawrylik,
  • 5. Blandyna Drewnik,
  • 6. Jolanta Sokołowska,
  • 7. Edyta Malec-Ćwiek,
  • 8. Marta Ratuszyńska,
  • 9. Roman Wysocki,
  • 10. Jolanta Sitarek,
  • 11. Piotr Grużewski,
  • 12. Piotr Guza,
  • 13. Agnieszka Gazda,
  • 14. Łukasz Smagłowski,
  • 15. Grzegorz Wabik,
  • 16. Zuzanna Piwowar,
  • 17. Artur Kacprzak,
  • 18. Waldemar Kaczmarski.

Wybory 2023. Lista numer 4 - kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Marek Suski,
  • 2. Anna Kwiecień,
  • 3. Zbigniew Kuźmiuk,
  • 4. Radosław Fogiel,
  • 5. Andrzej Kosztowniak,
  • 6. Dariusz Bąk,
  • 7. Agnieszka Górska,
  • 8. Artur Standowicz,
  • 9. Krzysztof Wolski,
  • 10. Agnieszka Pasek,
  • 11. Karol Burek,
  • 12. Mariusz Dziuba,
  • 13. Ewa Markowska-Bzducha,
  • 14. Anna Wolszczak,
  • 15. Leszek Margas,
  • 17. Marta Zbrowska,
  • 18. Robert Bąkiewicz.

Wybory 2023. Lista numer 5 - kandydaci Konfederacji do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Rafał Jan Foryś,
  • 2. Dawid Stanisław Nowak,
  • 3. Mariusz Krzemiński,
  • 4. Kazimierz Jan Szubiński,
  • 5. Rafał Szymon Czubak
  • 6. Dominik Sebastian Kurek,
  • 7. Mariusz Zbigniew Głuch,
  • 8. Aneta Gozdur,
  • 9. Piotr Woźniak,
  • 10. Bartłomiej Kuchcik,
  • 11. Monika Moroz-Czura,
  • 12. Damian Płokita,
  • 13. Urszula Kopacz,
  • 14. Aleksandra Anna Guzdź,
  • 15. Paweł Parszewski
  • 16. Katarzyna Mazurkiewicz,
  • 17. Paulina Aksamit,
  • 18. Ewa Zajączkowska-Hernik.

Wybory 2023. Lista numer 6 - kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Joanna Kluzik - Rostkowska,
  • 2. Konrad Frysztak,
  • 3. Marta Michalska - Wilk,
  • 4 - Tomasz Śmietanka,
  • 5 - Kamila Kaczorowska,
  • 6 - Monika Kozłowska,
  • 7 - Dominik Piekarski,
  • 8 - Urszula Karpała,
  • 9 - Anita Gołosz,
  • 10 - Rafał Górski,
  • 11 - Ewa Czerwiec,
  • 12 - Bożena Ryciak - Pospischil,
  • 13 - Mateusz Tyczyński,
  • 14 - Adam Tokarski,
  • 15 - Małgorzata Łaskarzewska,
  • 16 - Paweł Kośla,
    17 - Bartosz Giziński,
  • 18 - Leszek Ruszczyk.

Wybory 2023. Lista numer 7 - kandydaci Polska jest Jedna do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Grzegorz Seweryn,
  • 2. Anna Górzyńska,
  • 3. Ilona Skupień,
  • 4. Marcin Maciejczyk,
  • 5. Krzysztof Strzelecki,
  • 6. Bartosz Deszczka,
  • 7. Halina Olejarz,
  • 8. Marek Płachecki,
  • 9. Monika Knieć,
  • 10. Katarzyna Bereda.

Wybory 2023. Lista numer 9 - kandydaci Ruch Dobrobytu i Pokoju do Sejmu w regionie radomskim.

  • 1. Tomasz Chuchała,
  • 2. Wioletta Kopania,
  • 3. Krzysztof Kuśta,
  • 4. Ewa Agnieszka Wijatkowska,
  • 5. Magdalena Małgorzata Maciaszczyk,
  • 6. Edyta Nowak,
  • 7. Kacper Alot,
  • 8. Jerzy Mazurkieiwcz,
  • 9. Ada Katarzyna Pawłowska,
  • 10. Piotr Tomasz Dąbrowski,
  • 11. Maciej Mikołaj Tokarski,
  • 12. Małgorzata Maria Turlińska,

Kandydaci w wyborach do senatu 2023 w regionie radomskim

okręg numer 49 - powiaty (białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski):

  • 1. Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości,
  • 2. Krzysztof Lechowski z własnego komitetu,
  • 3. Leszek Przybytniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Pakt Senacki.

okręg numer 50 - miasto Radom oraz powiaty (radomski, lipski, szydłowiecki, zwoleński)

  • 1. Cezary Brymora z Polski2050 (Pakt Senacki),
  • 2. Jarosław Dąbrowski z Konfederacji,
  • 3. Beata Mnich z własnego komitetu,
  • 4. Jacek Nowak z Bezpartyjnych Samorządowców,
  • 5. Wojciech Skurkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie