Wyraźna porażka szczypiornistów Uniwersytetu Radom u siebie z KSSPR Końskie w pierwszej lidze

Michał Nowak
Uniwersytet Radom przegrał u siebie z KSSPR Końskie w dziewiątej kolejce pierwszej ligi. Tadeusz Klocek
Uniwersytet Radom wciąż okupuje przedostatnie miejsce w tabeli grupy C pierwszej ligi. Podopieczni trenera Mariusza Greli w sobotę przegrali u siebie z KSSPR Końskie 23:30.

KS Uniwersytet Radom - KSSPR Końskie 23:30 (9:15)
Uniwersytet: Markowski 1, Hernik - Kubajka 7, Wasik 5, Kowalczyk 5, Rojek 3, Kiraga 1, Stanik 1, Socha, Maszczyński, Pawelec.
KSSPR: Wnuk - Matyjasik 10, Maleszak 5, Pilarski 4, Napierała 3, Goliszewski 3, Gasin 2, Wolski 1, Fidor 1, Sękowski 1, Woś, Szot, Słonicki.

Sytuacja szczypiornistów Uniwersytet w rozgrywkach grupy C pierwszej ligi nie jest dobra. Radomski, odmłodzony w tym sezonie zespół, zajmuje przedostatnią lokatę i po dziewięciu meczach ma na koncie tylko jedno zwycięstwo. W sobotę, 24 listopada, zszedł z parkietu własnej hali również pokonany.

Zespół KSSPR Końskie był faworytem tego spotkania i podczas meczu to potwierdził. O ile jeszcze pierwsze minuty były wyrównane, tak potem zarysowała się przewaga gości, którzy od stanu 3:3 zdobyli cztery bramki z rzędu i po niespełna kwadransie było 3:7. Do przerwy drużyna z województwa świętokrzyskiego jeszcze powiększyła tę przewagę (9:15).

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż inicjatywa była zdecydowanie po stronie przyjezdnych. Kwadrans przed końcem było 16:23, a w 56 minucie po trafieniu Karola Fidora wzrosła ona nawet do 11 bramek (19:30). W ostatnich minutach Uniwersytet zmniejszył jednak rozmiary porażki (23:30).

ARCHIWALNE ZDJĘCIA z poprzedniego meczu Radomiak - Widzew (sezon 2005/06)