Wyścig Solidarności i Olimpijczyków znów w Radomiu

/sid/
Trasa 4. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadzi z Radomia do Kielc
Trasa 4. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadzi z Radomia do Kielc www.wyscig.com.pl
Trasa kolarskiego XXI Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków ponownie prowadzi przez region radomski. W tym roku, w pobliżu pomnika Solidarności w Radomiu usytuowany został start do 4. etapu o długości 188 kilometrów z metą w Kielcach.

Pierwszym liderem rozpoczętego w Łodzi wyścigu został Adam Wadecki z Aktio Group Mostostal Puławy.

MISTRZOWIE W PELETONIE

Na starcie tegorocznego wyścigu, w Łodzi, zameldowało się 133 kolarzy z 20 ekip. Reprezentacje wystawiły wszystkie polskie zawodowe grupy kolarskie CCC Polsat Polkowice, DHL Author, Legia-Felt, Mróz Aktive Jet, Romet Weltour Dębica i Aktio Group Mostostal Puławy.

Z zagranicznych ekip na starcie zgłosili się kolarze z Xacobeo Galicia z Hiszpanii, CDC Cavaliere i Miche z Włoch, PSK Whirlpool - Author z Czech, LKT Team Brandenburg, Team Netapp, Nutrixxion Sparkase z Niemiec, Telent Fidea z Belgii, Zheroquadro Radenska ze Słowenii, Dukla Trencin Merida ze Słowacji oraz Continental z Ukrainy. W peletonie nie zabraknie kadrowiczów. Swoje reprezentacje wystawiły Polska, Białoruś i Ukraina.

W barwach LKT Brandenburg jeździ Robert Bartko, trzykrotny mistrz świata w kolarstwie torowym i mistrz olimpijski z Sydney, a w drużynie Telenet Fidea, Zdenek Stybar, aktualny mistrz świata w przełajach.
W środę rozegrane zostały dwa etapy.

Pierwszy, z Łodzi do Kleszczowa o długości 138,4 kilometrów wygrał Wadecki, który został pierwszym liderem wyścigu. Na mecie wyprzedził dwóch Niemców. Drugi finiszował Andre Schulze z PSK Whirlpool - Author, a trzeci Steffen Radochla z Team Nutrixxion Sparkase.

RADOM, PIONKI, ZWOLEŃ, KAZANÓW

Po raz kolejny wyścig gości w regionie radomskim. W tym roku, w Radomiu na 2 lipca zaplanowany został start do 4. etapu. Start honorowy zaplanowano o godzinie 13.20 z przed pomnika Radomskiego Czerwca, u zbiegu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca. Kolarze przejadą ulicami 25 Czerwca, Struga i Kozienicką.

W Rajcu Slacheckim zaplanowany został start lotny. Trasa etapu prowadzić będzie przez Siczki, Jedlnię, Sokoły do Pionek, a następnie przez Suskowolę do Zwolenia i Kazanowa, skąd przez Wielgie peleton wyjedzie w stronę Starachowic.

Tradycją Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków jest udział polskich olimpijczyków. W tym roku gośćmi imprezy, będą Andrzej Szymczak, piłkarz ręczny, olimpijczyk z Montrealu, Wiesław Rutkowski, bokser, wicemistrz olimpijski z Monachium i kolarz Mieczysław Nowicki medalista olimpijski z Monachium.
Trasa tegorocznej edycji wyścigu liczy ponad 900 kilometrów. Kolarze na metę w Jarosławiu wjadą 4 lipca.