Występy wypożyczonych piłkarzy Radomiaka Radom w ubiegły weekend

OPRAC.:
Filip Węglicki
Dominik Stępień widoczny na zdjęciu wpisał się na listę strzelców w meczu III ligi grupy czwartej. archiwum klubowe
Kolejne występy w niższych ligach na swoim koncie mają piłkarze Radomiaka, wypożyczeni na sezon 2022/2023 do innych klubów. W miniony weekend najwięcej powodów do zadowolenia miał Dominik Stępień, który wpisał się na listę strzelców w meczu III ligi grupy czwartej.

W kadrze drugoligowej Wisły Puławy obecnie znajdują się dwaj zawodnicy Radomiaka. Są to bramkarz Albert Posiadała i pomocnik Dominik Banach. Pierwszy z nich w ostatnim pojedynku Wisły z Górnikiem Polkowice, zakończonym bezbramkowym remisem, tym razem usiadł na ławce rezerwowych. Posiadała w obecnym sezonie wystąpił w czterech ligowych spotkaniach, we wszystkich w pełnym wymiarze czasowym. Od pierwszej minuty zagrał za to Banach, który na boisku przebywał do 81 minuty. Łącznie w bieżących rozgrywkach Dominik rozegrał 283 minuty w lidze i 45 minut w Fortuna Pucharze Polski.

Pięciu zawodników Radomiaka zostało wypożyczonych do klubów trzeciej ligi. Dwóch z nich, Dominik Stępień i Kacper Wiatrak reprezentują barwy Chełmianki, która w minioną sobotę, w spotkaniu grupy czwartej, odniosła drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując KS Wiązownica 4:1. Obaj zawodnicy walnie przyczynili się do tej wygranej.

Stępień i Wiatrak rozpoczęli spotkanie w wyjściowej jedenastce. W 62 minucie właśnie ta dwójka dała swojej drużynie czwartego gola. Wiatrak sprytnie zagrał w pole karne do Stępnia, a ten huknął w długi górny róg, strzelając piękną bramkę. W dodatku Dominik zaliczył asystę drugiego stopnia przy trzecim trafieniu swojej drużyny. Kacper przeciwko Wiązownicy rozegrał 90 minut, Dominik natomiast został zmieniony w 71 min.

W obecnych rozgrywkach III ligi Wiatrak przebywał na boisku przez 605 minut, natomiast Stępień ma na koncie rozegranych 406 minut. Obaj zawodnicy wystąpili też w meczu Fortuna Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała. Kacper zagrał pełne 90 minut, Dominik wszedł na boisko od początku drugiej połowy.

Do MKS Kluczbork, zespołu trzeciej ligi grupy trzeciej, wypożyczony został bramkarz Jan Szpaderski, który jak na razie wystąpił jedynie w pierwszych trzech kolejkach, rozgrywając w sumie 270 minut. Ostatni mecz ze Stilonem w Gorzowie Wielkopolskim spędził na ławce rezerwowych.

Na swój debiut w barwach Pilicy Białobrzegi, w meczu trzeciej ligi grupy pierwszej, czeka utalentowany bramkarz Wiktor Koptas. 17-latek póki co jest rezerwowym, bo bramki Pilicy od początku sezonu strzeże Filip Adamczyk, który kilka sezonów temu reprezentował barwy Radomiaka.

W ostatnim dniu letniego okna transferowego do trzecioligowej Legionovii na zasadzie rocznego wypożyczenia trafił Kacper Pankowski. 18-latek czeka na swój pierwszy występ w nowym zespole.

Do KS Weszło, lidera piątej ligi mazowieckiej, grupy pierwszej, na wypożyczenie trafił były kapitan Zielonych Maciej Świdzikowski. W ostatni weekend jego drużyna pokonała rezerwy Polonii Warszawa 3:2, a popularny „Świdzik” rozegrał pełne 90 minut.