Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy

Redakcja
Lider Regionu 2008 w kategorii Edukacja - Sektor Niepubliczny

Uczelnia kształci na kierunku inżynieria środowiska w specjalnościach bezpieczeństwo i higiena pracy, alternatywne źródła energii, instalacje sanitarne oraz budownictwo ogólne.

Istnieje również możliwość wyboru przez studentów dwóch specjalności. Po ukończeniu studiów, absolwent otrzymuje dyplom z dwoma specjalnościami, potwierdzający ukończenie wyższych studiów zawodowych i uzyskanie tytułu zawodowego inżyniera inżynierii środowiska w wybranych przez siebie specjalnościach.

RENOMOWANA KADRA
Kadrę naukową WISBiOP stanowią wykładowcy
z renomowanych uczelni lubelskich, krakowskich i kieleckich
a współpraca z takimi instytucjami jak CIOP-PIB w Warszawie, Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oraz Polskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP gwarantuje wysoką jakośc kształcenia.
Uczelnia od kilku lat aktywnie uczestniczy w programie Socrates i Leonardo da Vinci. Posiada również kartę Erasmusa na lata 2007-2013 umożliwiająca wyjazdy studentów za granicę, a w bieżącym roku otrzymała tytuł "Wiarygodna Szkoła".
Uczelnia zapewnia studentom kontynuację kształcenia na uzupełniających studiach magisterskich na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Uniwersytecie Przyrodniczym
w Lublinie oraz Akademii Finansów w Warszawie.
Uczelnia prowadzi również studia podyplomowe. Oprócz studiów z zakresu BHP uruchomione zostały w tym roku po raz pierwszy studia dla audytorów energetycznych uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych budynków.
Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy, jako jedyna w regionie prowadzi również atrakcyjny wśród studentów w całej Polsce kierunek inżynieria środowiska, który pozwala na realizację tego typu studiów podyplomowych. Studia te dają możliwość ubiegania się w przyszłości o wpis na listę osób uprawnionych do wydawania świadectw energetycznych. Warto dodać, że tego typu certyfikaty dla posiadaczy domów jednorodzinnych wymagane będą już od początku przyszłego roku. Absolwenci tych studiów mają zatem otwartą szeroko drogę do uzyskania uprawnień gwarantujących im atrakcyjną pracę.
POROZUMIENIE Z WOJSKOWĄ AKADEMIĄ TECHNICZNĄ
Współpraca z Wojskową Akademia Techniczną w Warszawie daje dodatkowe możliwości dla studentów WISBiOP. Po ukończeniu kierunku - inżynieria środowiska studenci będą mogli kontynuować naukę na studiach uzupełniających II stopnia w warszawskiej uczelni na kierunku budownictwo. Po spełnieniu pewnych wymogów takich jak odpowiedni staż pracy i zdany egzamin będą mogli uzyskać uprawnienia budowlane bez ograniczeń w zakresie budownictwa,
w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.
Ponadto, rozpoczynając naukę w WISBiOP, student, bez dodatkowych egzaminów, ma możliwość zmiany uczelni
i kierunku kontynuując dalsze studia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku budownictwo na semestrze III, bez różnic programowych.
- Przez rok czasu będą mogli studiować w Radomiu, a więc poniosą mniejsze koszty utrzymania. W sumie więc tylko przez dwa i pół roku będą musieli przebywać w Warszawie. Zapewniamy więc im atrakcyjną ścieżkę dojścia do ukończenia kierunku budowlanego - podsumowuje Kanclerz Uczelni Maciej Sas - Badowski.
Uczelnia ma plany utworzenia nowych kierunków oraz połączenia się z działającą w Radomiu inną uczelnią, Wyższą Inżynierską Szkołą Przedsiębiorczości.
WSPÓŁPRACA Z INSTYTUTEM
W powołaniu Uczelni swój znaczący udział miał Instytut Organizacji i Ochrony Pracy "CON-LEX". Instytut jest uznanym w Polsce ośrodkiem szkoleniowym z ponad 10-letnim doświadczeniem, posiadającym Srebrną Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy wydaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy -Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, certyfikat uznania kompetencji jednostki edukacyjnej wydany przez CIOP PIB oraz Atest Instytutu spawalnictwa w Gliwicach do prowadzenia kursów spawania.
Instytut specjalizuje się w szkoleniach z zakresu BHP oraz zawodowych, m.in. prawa jazdy, operatorów wózków jezdniowych, kursy komputerowe, spawania i wiele innych.
Ponadto Instytut posiada Laboratorium Badań Środowiska Pracy wykonujące badania hałasu, mikroklimatu, oświetlenia
i wydatku energetycznego. Instytut od lat uczestniczy również
w realizacji projektów unijnych, także na zlecenie Urzędów Pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie