Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wzruszające pożegnanie pani Krystyny. Uroczystośc w "Ekonomiku"

Barbara Koś
Pani  Krystyna otrzymała piękne kwiaty od Klubu.
Pani Krystyna otrzymała piękne kwiaty od Klubu. Zespół Szkól Ekonomicznych
Miła uroczystość odbyła się w Zespole Szkól Ekonomicznych. Działający w szkole Szkolny Klub Europejski pożegnał przechodzącą na emeryturę woźną, Krystynę Nadolską. Pani Krystyna pomagała Klubowi cały czas swojej pracy w "Ekonomiku".
Zrobiono pamiątkowe zdjęcie ze spotkania
Zrobiono pamiątkowe zdjęcie ze spotkania Zespól Szkól Ekonomicznych

Zrobiono pamiątkowe zdjęcie ze spotkania
(fot. Zespól Szkól Ekonomicznych)

Uroczystość miała wzruszający charakter. Oprócz przedstawicieli szkoły obecni byli wszyscy członkowie Klubu. Pani Krystyna otrzymała piękne kwiaty i życzenia dalszego aktywnego życia na emeryturze. Zaproszona została także na wszystkie dalsze wystawy i spotkania Klubu.

- Pani Krystyna Nadolska wspierała naszą działalność od pierwszych chwil działania Klubu, to znaczy od jedenastu lat - mówiła Bożena Błaszczyk - Ziętek opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego. - W naszej pracy mogliśmy zawsze liczyć na panią Krysię. Pomagała w przygotowywaniu każdego spotkania, wystawy, wyjścia młodzieży, po godzinach pracy…Była z nami zawsze w ważnych chwilach.

- Od początku popierałam działalność Szkolnego Klubu Europejskiego - mówiła Krystyna Nadolska. - Ta działalność bardzo pozytywnie wpływa na młodzież. Widzialam, jak młodzież zmieniała się pod wpływem pracy Klubu.

- Bardzo cenię to, że uczniowie opiekują się grobami - podkreśliła pani Krystyna. - To bardzo ważne, że młodzi ludzie uczą się, że nie tylko trzeba sprzątnąć cmentarz ale także dbać o pamiątki które pozostały.
Podoba mi się również wymiana uczniów ze szkołą niemiecką.

Pani Krystyna, jak wspomniała, przeżywała niezwykle spotkania z byłymi więźniami obozów koncentracyjnych,

- Moja rodzina ucierpiała w czasie wojny - opowiadała. - Mieszkali na linii frontu we wsi Kajetanów, 8 - 10 km od Puław. Wujek zginął w czasie bombardowania na własnym podwórku, moja mamusia opowiadała o biedzie i ogromnym strachu. Byłam w kościele garnizonowym podczas przekazywania sztandaru więźniów, byłam wzruszona zachowaniem się nauczycieli i uczniów niemieckich…

Pani Krystyna nie kryla wzruszona pożegnaniem, życzeniami "Sto lat", także w języku niemieckim, kwiatami, pamiątkowym zdjęciem.

- Jestem mile zaskoczona i bardzo dziękuję za wspaniałe pożegnanie - mówiła.
Zrobiono też pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Szkolny Klub Europejski przy Zespole Szkół Ekonomicznych istnieje od 10 lat i zajmuje się działalnością społeczną i charytatywną. Organizuje polsko-niemieckie spotkania uczniów połączone ze wspólnym zwiedzaniem miejsc pamięci II wojny światowej w Polsce i Niemczech, opiekuje się zabytkowym cmentarzem ewangelickim oraz pamiątkami radomskiego środowiska byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Wydał płytę z kolędami w językach polskim i niemieckim, informator o cmentarzu ewangelickim i wspomnienia o doktorze Adolfie Tochtermanie.

Z inicjatywy Klubu powstały tablice upamiętniające postaci doktora Tochtermana na kamienicy przy ulicy Piłsudskiego 7 oraz błogosławionego. księdza Bolesława Strzeleckiego w Kaplicy Świętego Maksymiliana w kościele garnizonowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie