Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok” odbył się w Kozienickim Domu Kultury. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Wielu młodych wykonawców startowało w konkursie Kolęd i Pastorałek. Więcej zobaczcie na kolejnych slajdach >>>
Wielu młodych wykonawców startowało w konkursie Kolęd i Pastorałek. Więcej zobaczcie na kolejnych slajdach >>>Kozienicki Dom Kultury
Dziesiątki wokalistów z powiatu kozienickiego wystąpiły w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach na XIV Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”.

W Kozienicach był XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”

Dziesiątki młodych zdolnych wokalistów z terenu powiatu kozienickiego wystąpiły w czwartek, 23 listopada, na scenie sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Tego dnia, w Kozienickim Domu Kultury imienia Bogusława Klimczuka, odbył się XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok”.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00, a wszystkich przybyłych, w tym przede wszystkim uczestników i ich opiekunów, powitała instruktorka Kozienickiego Domu Kultury Katarzyna Fijołek, która poprowadziła przesłuchania konkursowe. Zanim oddała głos wokalistom, przedstawiła jurorów, a także przekazała informacje organizacyjne.

W ramach konkursu odbyły się 42 występy chórów oraz solistów, duetów i zespołów wokalnych, w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat oraz 16-19 lat.

Na scenie prezentowali się reprezentanci 19 szkół, przedszkoli i innych jednostek z terenu powiatu kozienickiego, a konkretnie z Kozienic, Magnuszewa, Janikowa, Głowaczowa, Woli Chodkowskiej, Gniewoszowa, Stanisławic, Grabowa nad Pilicą czy Brzózy.

Nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantów Kozienickiego Domu Kultury, którzy przygotowywali się do konkursu pod okiem swoich instruktorów, w ramach wokalnych zajęć stałych: Mała Estrada Piosenki i Młodzieżowa Estrada Piosenki.

Występy uczestników oceniało jury w trzyosobowym składzie: ksiądz Dariusz Sałek, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża w Kozienicach, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, instrumentalista; Paulina Mazepa-Zastawna, wokalistka, autorka muzyki, laureatka konkursów muzycznych, absolwentka wokalistyki jazzowej oraz Andrzej Przybylski, muzyk, instruktor, animator kultury, realizator i producent programów oraz muzyki ilustracyjnej dla telewizji.

Przesłuchania konkursowe trwały trzy godziny, a po nich jurorzy udali się na naradę. Po około trzydziestu minutach ogłoszono wyniki.

W kategorii Chóry wyróżnienie otrzymał Chór ze Szkoły Podstawowej w Magnuszewie.

Oto laureaci wśród solistów w wieku 6-9 lat:

  1. Oliwia Jakubowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie,
  2. Maria Kowalik z Kozienickiego Dom Kultury,
  3. ex aequo – Lena Frączek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Magnuszewie i Róża Grzejszczak z Kozienickiego Dom Kultury.

W kategorii duetów / zespołów przyznano jedno wyróżnienie dla Zofii Ogrodzińskiej i Agaty Ogrodzińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Magnuszewie.

Laureaci w kategorii soliści 10-12 lat:

  1. Lilia Pulkowska ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach,
  2. Amelia Kurek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanisławicach,
  3. Malwina Janeczek ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

Wyróżnienia powędrowały do: Aleksandry Lewikowskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Kozienicach, Zuzanny Orłowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gniewoszowie, Julii Strachoty z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Kozienicach i Antoniego Chmielnickiego ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach.

W grupie solistów w wieku 13-15 lat przyznano dwa wyróżnienia, dla: Hanny Kiliańskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Głowaczowie) oraz Aleksandry Krekory z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Kozienicach.

Laureaci w najstarszej kategorii solistów (16-19 lat):

  1. Marika Witkowska-Kurtek z Kozienickiego Dom Kultury,
  2. Katarzyna Chałdaś z Kozienickiego Dom Kultury.

W kategorii duety / zespoły pierwsze miejsce zajął Tercet NOK z Kozienickiego Dom Kultury w składzie: Katarzyna Chałdaś, Oliwier Dębiński i Natalia Wilczek.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Zgodnie z regulaminem laureaci pierwszych miejsc wezmą udział w Koncercie Laureatów, który odbędzie się 13 grudnia w Kozienickim Domu Kultury, w ramach spotkania wigilijnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będzie to także okazja do wręczenia wszystkich nagród i wyróżnień.

Zobacz także:

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie