Za nami V Otwarte Mistrzostwa Skaryszewa w judo

/Sok/
Turniej został rozegrany w hali sportowej Zespołu Szkół w Skaryszewie. Wszystkie pojedynki były bardzo zacięte. Antoni Sokołowski
Ponad 350 zawodników z 28 klubów gościło w Skaryszewie na V Otwartych Mistrzostwach Skaryszewa w Judo o Złotą Podkowę Burmistrza miasta i Gminy Skaryszew.

Zawody odbyły się w niedzielę 19 lutego w Skaryszewie. Turniej został zorganizowany przez sekcję Judo PUKS Makowiec, oraz Urzędu Gminy Skaryszew, a także przy wsparciu firm i osób z powiatu radomskiego.

Była to już piąta edycja tego prestiżowego turnieju. Zawody w Skaryszewie jest ściśle powiązane ze Wstępami i również medale specjalnie szykowane na turniej mają zawsze inny wygląd wzorowany na kształcie podkowy. Gościem honorowym imprezy był Adam Adamczyk - olimpijczyk mistrz Europy, siedmiokrotny medalista mistrzostw świata, uczestnik igrzysk Olimpijskich w Monachium i Montrealu, który wspólnie z burmistrzem Ireneuszem Kumięgą dekorowali zwycięzców medalami.

W sumie rozdano 210 medali. Nagrody główne, złote podkowy Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew wywalczyli: wśród kobiet Paulina Durniak z Judo Jasło, w śród mężczyzn Michał Berger z AZS Łódź.