Zamknij

Echo Dnia

Za nami zwoleński "Prezart". Na scenie Kina Świt zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów (ZDJĘCIA)

Wspaniałe prezentacje taneczne, wokalne i recytatorskie – tak właśnie wyglądał czwartkowy wieczór w Kinie Świt w Zwoleniu. Za nami coroczna Prezentacja

Dom Kultury w Zwoleniu

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/82] Następne

Za nami zwoleński "Prezart". Na scenie Kina Świt zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów (ZDJĘCIA)

Wspaniałe prezentacje taneczne, wokalne i recytatorskie – tak właśnie wyglądał czwartkowy wieczór w Kinie Świt w Zwoleniu. Za nami coroczna Prezentacja Twórczości Artystycznej Zespołów Domu Kultury, czyli tak zwany „Prezart”.

Wydarzenie odbyło się w ostatni czwartek, 17 czerwca. Na deskach zwoleńskiego Kina Świt zaprezentowało się kilkudziesięciu młodych wykonawców. Była to świetna okazja dla artystów do tego, aby zaprezentować się przed publicznością, zwłaszcza że podczas pandemii rzadko mieli na to szanse.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19. Wszystkich zgromadzonych gości powitała Natalia Anna Wieczerzyńska – dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu oraz Arkadiusz Sulima – burmistrz Zwolenia. Niedługo potem rozpoczęły się pierwsze prezentacje młodych artystów.

Jako pierwsi na deskach Kina Świt pojawił się Chór Kameralny i Zespół Wokalny online, których dyrygentem jest Poiotr Markowski – instruktor wokalu Domu Kultury. Następnie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia pod kierunkiem kapelmistrza Piotra Bąbolewskiego i instruktorów Tomasza Chwalińskiego oraz Tomasza Chowiery. Wraz z nimi na scenie pojawił się również zespół mażoretek, który na co dzień ćwiczy pod okiem tamburmajorki Angeliki Toporek.

Po występie orkiestry przyszedł czas na recytatorów, za których przygotowanie odpowiada Bartosz Pietrzyk. Wystąpiły również młode tancerki z zespołów: Janet Kids, Janet i Flow, które przygotowała Aneta Adamiec.

Z pięknym występem zaprezentowała się również Dziecięca Grupa Folklorystyczno-Rytmiczna zwoleńskiego Domu Kultury oraz Dziecięca Grupa Muzyczna. Do występów przygotowują ich odpowiednio Joanna Tęcza i Michał Tęcza (mama i syn). Finał występów był bardzo widowiskowy. Wszyscy uczestnicy czwartkowego „Prezartu” zatańczyli wspólnie Jerusalemę.

Na zakończenie imprezy występujący i ich instruktorzy otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Arkadiusz Sulima i Natalia Anna Wieczerzyńska podziękowali instruktorom i ich podopiecznym za wspaniałe sukcesy i godne reprezentowanie Zwolenia na przeróżnych imprezach kulturalnych. Zarówno włodarz miasta, jak i dyrektor domu kultury wyrazili dumę z licznych osiągnięć o randze regionalnej, krajowej, a także międzynarodowej.

Pomysłodawczynią i koordynatorką zwoleńskiego "Prezartu" jest Aneta Adamiec, instruktor tańca DK.

<< Przeglądaj zdjęcia klikając w strzałki na klawiaturze bądź za pomocą gestów. >>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy