Zaciekle walczyli na korcie o puchar i miejsca na podium

/wit/
Zwycięzcy turnieju i organizatorzy pozowali do wspólnego zdjęcia.
Zwycięzcy turnieju i organizatorzy pozowali do wspólnego zdjęcia. Fot. archiwum
Zawodnicy z Szydłowca, Radomia, Skarżyska Kamiennej i Starachowic spotkali się na III Szydłowieckim Turnieju Tenisa Ziemnego. Walczyli o puchar burmistrza Szydłowca.

W tym roku rozgrywano sportową rywalizację w dwóch kategoriach: open oraz oldboy 35+.

O godzinie 10 turniej otworzył Andrzej Jarzyński, burmistrz Szydłowca i Marek Zdziech, przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu. O tytuł mistrza rakiety tenisowej rywalizowało 27 zawodników. Po bardzo wyrównanych pojedynkach w kategorii open zwyciężył Andrzej Moczek ze Skarżyska - Kamiennej, II miejsce zajął Zbigniew Popieluch z Radomia, a III - Filip Walczak z Szydłowca.

W kategorii oldboy powyżej 35 lat, po zaciekłych i wyrównanych meczach, mistrzem tenisowym został Rafał Uciński ze Skarżyska - Kamiennej. Pokonał w finale Tomasza Czapnika z Szydłowca 6:3. Trzecie miejsce zajął Paweł Stępniewski ze Skarżyska - Kamiennej.

Zawodnikom kibicował Andrzej Jarzyński, burmistrz Szydłowca, pomysłodawca turnieju i gorący entuzjasta tenisa ziemnego.

Burmistrz ufundował nagrody oraz puchary dla zwycięzców. Nad przebiegiem zawodów czuwał gminny koordynator sportu Maciej Kapturski.

Turniej tenisa ziemnego na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń miejskich. Dzięki pięknym, nowoczesnym kortom tenisowym, znajdującym się na terenie Szydłowca, jego mieszkańcy mogą rozwijać swoje sportowe pasje.