Zacięta walka w Wyścigu o Konar Dęba Czwartaka w Orońsku (wideo, zdjęcia)

Piotr STAŃCZAK, [email protected]
Walka na 42-kilometrowej trasie rozstrzygnęła się na samym finiszu. Najszybszy był Michał Nowak z Radomia (w środku). Piotr Stańczak
Radomianie Michał Nowak i Nikola Bujak wygrali pierwszy Wyścig Kolarski o Konar Dęba Czwartaka. Zawody odbyły się w niedzielę w Orońsku.
Wyścig o Konar Dęba Czwartaka w OrońskuWyścig o Konar Dęba Czwartaka w Orońsku

Wyścig o Konar Dęba Czwartaka w Orońsku

Imprezę organizowało Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. W zmaganiach startowało 60 osób. Siedemnaście wybrało trasę rekreacyjną na 14 kilometrów, 43 kolarzy walczyło w głównym wyścigu na 42 km. Trasa wiodła z Orońska do Chronowa, Chronówka, Guzowa i ponownie do stolicy gminy. Meta i start znajdowały się na ulicy Brandta, nieopodal stadionu Oronki.

Główną batalię wygrał radomianin Michał Nowak, przed Maciejem Kopyckim z Wierzbicy oraz Jarosławem Kleczajem (Radom). Najlepszy z gminy był Piotr Stanik z Chronowa, czwarty w generalnej klasyfikacji.
Wśród kobiet wygrała Nikola Bujak (Radom), druga była Alicja Wesołowska (Orońsko), trzecia Beata Bursa (Guzów). Kolejne wyścigi 9 i 23 sierpnia oraz 13 września.