Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zaćmienie Księżyca LIPIEC 2018. Kiedy i gdzie oglądać? Najdłuższe zaćmienie Księżyca od stu lat [27.07.2018] Jak fotografować?

red
pixabay
Zaćmienie Księżyca 27 lipca będzie najdłuższe od 100 lat. Nastąpi w piątek, 27.07.2018. Początek o godzinie 21.30. Zaćmienie potrwa dokładnie 1 godzinę 43 minuty. Pełnia i zaćmienie Księżyca wypada w apogeum, czyli czas, kiedy Księżyc jest najbardziej oddalony od Ziemi. Faza całkowitego zaćmienia potrwa do 23.13. Potem nastąpi faza częściowego zaćmienia, kiedy cień Ziemi będzie opuszczał tarczę Księżyca. Zaćmienie 27 lipca będzie częścią większego zjawiska na niebie, to jest trzech wzajemnie powiązanych ze sobą zaćmień, w tym dwóch słonecznych, a pomiędzy nimi całkowitego zaćmienia księżycowego.

Zaćmienie Księżyca 27.07.2018 - gdzie obejrzeć

Podczas zaćmienia Księżyc staje się krwisto-czerwony. Zjawisko zaćmienia księżyca nastąpi podczas tak zwanego mikroksiężyca - przeciwieństwie superksiężyca. To czas, kiedy nasz satelita znajduje się w apogeum orbity, co oznacza, że będzie znajdował się najdalej od ziemi. Dlatego też Księżyc będzie wydawał się mniejszy. Zaćmienie Księżyca 27 lipca będzie widoczne z Ziemi, o ile pozwoli na to pogoda. W pełnej krasie obejrzą je ludzie w Afryce Wschodniej, Bliskim Wschodzie, Azji Centralnej oraz... Antarktydzie. Przez krótki czas zaćmieniem Księżyca będą cieszyć się mieszkańcy Europy, Azji Wschodniej, Australii i Indonezji.

Zaćmienie Księżyca - 27 lipiec 2018

Zaćmienie Księżyca 27 lipca 2018. To najdłuższe zaćmienie od stu lat. Kiedy zaćmienie księżyca 2018 w Polsce? Rekordowo długie zaćmienie księżyca - będzie trwać 1 godzinę i 43 minuty - rozpocznie się 27 lipca/ 2018. Kiedy można zobaczyć zaćmienie księżyca 2018? Sprawdź, kiedy obserwować niebo. O której godzinie patrzeć na zaćmienie Księżyca.

Specjaliści od astrologii twierdzą, że zaćmienie Księżya może wywoływać skupienie na miłości, domu, rodzinie. Moga pojawić się emocje, więc zaleca się nie podejmować pod ich wpływem decyzji mogących w istotny sposób zaważyć naszym życiu. Z drugiej strony zaćmienie Księżyca, w trakcie którego nasz satelita znika, by pojawić się ponownie, to doskonała okazja do nowego otwarcia w takich aspektach naszego życia, jak związki, nałogi oraz złe nawyki, które dostarczają złej energii mentalnej w codziennej egzystencji.

Zaćmienie Księżyca 2018 będzie najdłuższe od 100 lat zaćmienie księżyca, które będzie można obserwować w Polsce. Będzie miało miejsce w wakacje, dokładnie 27 lipca. Będzie widoczne bardzo dobrze w Polsce. Warto wiedzieć, o której godzinie będzie można obserwować zaćmienie słońca.

To zaćmienie Księżyca będzie najdłuższe od stu lat. Rozpocznie się w piątek, 27 lipca, o godzinie 21.30. Potrwa dokładnie 1 godzinę i 43 minuty. Zjawisko będzie doskonale widoczne z Polski. Można już wybierać sobie dobre miejsce na obserwacje.

Sprawdź, gdzie zobaczyć zaćmienie księżyca 2018

Dlaczego wystąpi zaćmienie Księżyca 27 lipca 2018? Zaćmienie słońca wystąpi, ponieważ ziemia znajdzie się między słońcem a księżycem, rzucając cień na naszego satelitę. Dlatego księżyc będzie miał odcień pomarańczowo - krwistoczerwony.

Warto wspomnieć, że tego samego wieczora doskonale widoczna będzie planeta Mars.

Najdłuższe zaćmienie księżyca od 100 lat

Najdłuższe zaćmienie Księżyca rozpocznie się w piątek, 27.07.2018. Początek o 21.30. Potrwa 1 godzinę i 43 minuty.

Faza całkowita zaćmienia Księżyca zakończy się o godzinie 23.13, ale potem będzie jeszcze zaćmienie częściowe. Zaćmienia Księżyca zbiegnie się z lipcowym apogeum, to znaczy momentem, kiedy Księżyc jest najbardziej oddalony od Ziemi.

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA 2018. Gdzie oglądać

27 lipca 2018
21 stycznia 2019
16 lipca 2019
10 stycznia 2020
5 czerwca 2020
5 lipca 2020
30 listopada 2020

Przesyłajcie nam swoje zdjęcia zaćmienia Księżyca 2018 [GAERIA CZYTELNIKÓW]

Macie swoje zdjęcia zaćmienia Księżyca 2018? Przesyłajcie je nam na adres [email protected]. W naszym serwisie specjalna galeria czytelników.

Jak fotografować zaćmienie Księżyca

Najlepiej mieć duży aparat z teleobiektywem oraz statywem. Dobrze, by była to lustrzanka z dużą matrycą, co polepszy jakość podczas robienia zdjęć w nocy. Statyw jest niezbędny. Długi czas naświetlania sprawi, że Księżyc wyjdzie wyraźniej, ale trzeba pamiętać, że on także się porusza.

ZOBACZ TEŻ: Zaćmienie Księżyca 2018. Wypowiedzi astronomów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie