Zapaśnicy Olimpijczyka bez medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Michał Nowak
Rafał Płowiec (w czerwonym stroju) zaprezentował się najlepiej spośród zawodników Olimpijczyka. Zajął dziewiąte miejsce w swojej kategorii wagowej. Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wrócili bez medalu z Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w węgierskim Szombathely.

Na zawody pojechali Przemysław Piątek (kategoria wagowa do 59 kilogramów), Mateusz Nowak (kategoria wagowa 71 kilogramów) oraz Rafał Płowiec (kategoria wagowa do 130 kilogramów).

Najlepszy wynik zanotował ten ostatni, który zajął ostatecznie dziewiątą lokatę. W 1/8 finału Płowiec walczył z reprezentantem Ukrainy, Vladyslavem Voronyim, który okazał się być wymagającym rywalem. To jednak zapaśnik Olimpijczyka zwyciężył. Kolejny przeciwnik, czyli Gruzin Zviadi Patridze był już jednak zbyt silny. Zawodnik ten zdobył później brązowy medal.

Przemysław Piątek musiał uznać w pierwszym pojedynku wyższość Etienne’a Kinsingera i został ostatecznie sklasyfikowany na jedenastej pozycji. 18. miejsce zajął trzeci z zawodników Olimpijczyka na tych zawodach, Mateusz Nowak, który w pierwszej rundzie przegrał z Antonem Korabau z Białorusi.

Najlepszy z Polaków był Roman Pacurkowski, który w kategorii do 66 kilogramów zdobył złoty medal. Kamil Kościółek zakończył rywalizację z brązem w kategorii do 125 kilogramów w stylu wolnym.