Zapaśnicy Olimpijczyka Radom dominowali w Raciborzu podczas mistrzostw Polski. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Olimpijczyk Radom kolejny raz pokazał wielką klasę podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu klasycznym. Zawodnicy przywieźli 11 medali.

Rok temu mistrzostwa Polski seniorów odbyły się w Radomiu. Wówczas podopieczni trenerów Zdzisława Kolanka i Włodzimierza Zawadzkiego wyalczyli 13 krążków. Teraz w Raciborzu było nieznacznie mniej medali, ale mimo to Olimpijczyk wywalczył drużynowo pierwsze miejsce, udowadniając, że w Polsce klub na razie nie ma sobie równych.
W lżejszych kategoriach medale dla Olimpijczyka zdobyli Piotr Puchalski i Grzegorz Majkut. ten pierwszy w finale kat. wagowej 55 kg pokonał Wojciecha Kuźmiaka, zaś Majkut sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Trzecie miejsce w kat. wag 60 kg wywalczył Grzegorz Kunkel. Świetny występ zanotował Przemysław Piątek. który obronił tytuł wywalczony sprzed roku. Oczekiwań fanów nie zawiódł także reprezentant Polski i uczestnik ostatnich chorwackich ME, czyli Patryk Bednarz. W finale pokonał Maksyma Zakharchuka (AZS AWF Warszawa). Na trzecim miejscu w tej samej kategorii uplasował się inny radomianin, Michał Kośla. W finale kat. wag. 82 kg wystąpił Łukasz Fafiński, który uznał wyższość Adama Gardzioły. Co ciekawe Łukasz Fafiński weteran polskich mat już rok temu żegnał się z publicznością, zapowiadając, że będzie się wyłącznie skupiać na pracy szkoleniowej. Teraz zdecydował, że forma jeszcze dopisuje i wystartował po medal.
Sporo emocji towarzyszyło finałowi w wadze 87 kg. W niej zgodnie z przewidywaniami zameldowali się: Arkadiusz Kułynycz (obrońca trofeum) i Szymon Szymonowicz. Pojedynek stał na wysokim poziomie, ale ostatecznie 8:2 wygrał reprezentant Cementu Gryfa Chełm. Od siedmiu lat to pierwszy przegrany finał Kułynycza, który dość nieoczekiwanie stracił mistrzowski tytuł.
W końcu w wadze do 130 kg triumfował trzecie lokaty zdobyli: Marcel Elias i Mateusz Kareciński (obaj Olimpijczyk). W sumie podczas mistrzostw kraju odbyło się 131 walk. Radomianie drużynowo zajęli pierwsze miejsce.