Zapaśnik z Borkowic zdobył brązowy medal

/W.Ł./
Trener Platana, Józef Maciejczak, jest zadowolony z postawy swoich zawodników.
Trener Platana, Józef Maciejczak, jest zadowolony z postawy swoich zawodników. Tadeusz Klocek
Paweł Tomczyk, zapaśnik Platana Borkowice zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów w stylu wolnego.

W Teresinie, gdzie odbywały się zawody, zawodnik Platana stanął na podium w wadze do 96 kg. W walce o brązowy Paweł Tomczyk przegrał z Dawidem Feistem z Grunwaldu Poznań. Wcześniej podopieczny Józefa Maciejczaka przegrał z Damianem Terenowiczem ze Zgierz, późniejszym mistrzem Polski.

Walczyli też inni zawodnicy Platana w Teresinie. W wadze do 60 kg Artur Maroszek sklasyfikowany został na ósmym miejscu. W wadze do 74 kg, Piotr Zakrzyński był 19, a Jacek Czernik 27. Bardzo zadowolony z wstępów swoich podopiecznych był trener Maciejczak. - Z każdych zawodów mistrzowskich przywozimy medale i z tego trzeba się cieszyć. Wielka szkoda, bo Paweł Tomczyk bardzo nieznacznie przegrał walkę o awans do finału - mówi szkoleniowiec.

Więcej o sukcesie zapaśnika Platana przeczytasz w piątkowym "Echu Przysuchy".