Zapasy. Kadeci Olimpijczyka Radom rywalizowali w Warszawie. Zdobyli trzy medale

Łukasz Kościelniak
Kadeci Olimpijczyka Radom zdobyli w Warszawie trzy medale.
Kadeci Olimpijczyka Radom zdobyli w Warszawie trzy medale. RCSZ Olimpijczyk Radom
W miniony weekend w Warszawie odbyły się zawody Pucharu Polski kadetów w zapasach. Była to pierwsza edycja tej imprezy, która była zarazem eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020 w zapasach w stylu klasycznym.

Do zmagań przystąpiło 16 reprezentantów Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk Radom. W sumie zdobyli oni trzy brązowe medale: Adrian Redestowicz (kategoria wagowa 55 kilogramów), Konrad Cudnik (kategoria wagowa 60 kilogramów) oraz Piotr Siczek (kategoria wagowa 110 kilogramów).

O dużym pechu może mówić Jakub Korcz, który był bardzo blisko zajęcia trzeciego miejsca. Niestety, w pojedynku o brązowy medal uległ zawodnikowi Górniczego Klubu Sportowego Katowice, Sebastianowi Zającowi i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

W klasyfikacji drużynowej radomski klub zajął trzecie miejsce z dorobkiem 14 punktów. Radomian wyprzedziła ekipa Śląska Wrocław oraz Unii Racibórz. W sumie w zawodach wystartowało 212 zawodników z 52 klubów.