Zapasy. Udany występ juniorów Olimpijczyka Radom. Na Pucharze Polski wywalczyli pięć medali

Łukasz Kościelniak
Juniorzy Olimpijczyka Radom na Pucharze Polski zdobyli siedem medali.
Juniorzy Olimpijczyka Radom na Pucharze Polski zdobyli siedem medali. Olimpijczyk Radom
W miniony weekend udany występ na Pucharze Polski juniorów w zapasach zanotowali zapaśnicy Olimpijczyka Radom. Ekipa z Radomia zdobyła w sumie pięć medali.

Mistrzowska impreza odbyła się w Wałbrzychu. W zawodach wystartowało 143 zawodników z Polski i zagranicy, w tym siedmiu przedstawicieli Olimpijczyka. W sumie nasi zawodnicy zdobyli pięć medali. Złote krążki zdobyli Grzegorz Kunkel (kategoria wagowa 60 kilogramów), Konrad Kozłowski (kategoria wagowa 77 kilogramów) i Piotr Chudzik (kategoria wagowa 97 kilogramów). Dwa brązowe medale wywalczyli natomiast Maciej Parszewski (kategoria wagowa 63 kilogramów) i Oskar Piątek (kategoria wagowa 77 kilogramów).

Dobry występ zaliczył też uczeń Radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Sebastiana Szymczaka (PTC Pabianice), który w kategorii wagowej 67 kilogramów stanął na najniższym stopniu podium.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk uplasował się na trzeciej pozycji z dorobkiem 52 punktów. Zwyciężyła ekipa z Czech (59 punktów), a drugie miejsce zdobyła MKZ Unia Racibórz (54 punkty).