Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapisz się na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Radomia

wit
Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych pieszo, nocą w samotności. W tym roku po raz szósty w kilkuset miejscach w całej Polsce wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W modlitewną, pieszą wędrówkę mogą wybrać się także mieszkańcy Radomia i regionu. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych pieszo, nocą w samotności. W tym roku po raz szósty w kilkuset miejscach w całej Polsce wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. W modlitewną, pieszą wędrówkę mogą wybrać się także mieszkańcy Radomia i regionu. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

- Ekstremalna Droga Krzyżowa, to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Jezusem pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie. Czyli w pełni – wyjaśnia ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W Radomiu wspomniana droga odbędzie się w najbliższy piątek - 18 marca, już trzeci raz z rzędu.
W ubiegłym roku były wytyczone dwie trasy z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej (44 i 47 kilometry). Zapisało się na nie i ruszyło w drogę ponad trzysta osób.

W tym roku wytyczono trzy trasy: niebieską Radom –Skrzyńsko (44 kilometry); czerwoną Radom-Skrzyńsko – 47 kilometrów; zieloną Radom – Wolanów – Skrzyńsko - 32 kilometry. Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej koło Przysuchy.
Droga rozpocznie się od Mszy Świętej w kościele Garnizonowym – o godzinie 19. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Piotr Turzyński. Zapisy odbywają się tylko przez internet za pośrednictwem strony: http://www.edk.org.pl/rejon-edk/33/radom.html.
Po mszy pątnicy udadzą się w jedną z trzech tras. Kilometry trzeba będzie pokonać w trudzie i niewygodzie. Pątnicy będą się modlić i zmagać z własnymi słabościami.

W wydarzeniu co roku biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ci pierwsi – by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus przed śmiercią i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy – by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym „ja”. Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie.

- Po tym ekstremalnym wyzwaniu człowiek jest obolały i bezwładny. Ale coś się zmieniło. Podjął wyzwanie i wygrał. I chce więcej. To, na co narzekał wcześniej, ból, kontuzje, staje się jego chlubą i dumą – opowiada Oskar, jeden z uczestników ubiegłorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W pogłębianiu przeżywania pokonywanej trasy, uczestnikom mogą pomóc specjalnie przygotowane rozważania, dostępne na stronie EDK i rozdawane uczestnikom w dniu wymarszu.

W tym roku będą oni podążać za wizją papieża Franciszka i zainspirują do stawania się „chrześcijańskimi liderami”.
Ekstremalna Droga Krzyżowa ma być także formą duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie