Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarządzanie bankiem to dla nich pestka

/mod/
Uczniowie z Lipska odnieśli sukces w Mistrzostwach Europy w Zarządzaniu Bankiem.

Wyniki

Wyniki

1. SMG Bank (Bułgaria), 2. Genex (Bułgaria), 3. MAKO (Polska-Lipsko), 4. MAKA (Polska-Lipsko), 5. Milenium Bank (Bulgaria), 6. Illuminati (Serbia), 7. The Golden Bank (Grecja), 8. Illuminum Bank (Grecja).

Dwie drużyny z Lipska zakwalifikowały się do finału Mistrzostw Europy w Zarządzaniu Bankiem. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II wystartowali pod wodzą kapitanek: Magdaleny Mejzner i Magdaleny Sosińskiej. Ostatecznie zespoły zajęły trzecie i czwarte miejsce.

Już drugi raz uczniowie ze szkoły w Lipsku walczyli o tytuł Mistrza Europy w Zarządzaniu Bankiem.

- W tym roku do tytułu zabrakło przysłowiowego szczęścia - mówi Mieczysław Mejzner, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II. - Los był po stronie Bułgarii. Cieszę się jednak, że drużyny z Lipska są w ścisłej europejskiej czołówce. Z każdym rokiem przybywa nam nowych doświadczeń. Ciągle odkrywamy nowe tajniki gry.

Oprócz uczniów z Lipska w finałowych zmaganiach rywalizowały ze sobą trzy drużyny z Bułgarii, dwie drużyny z Grecji i jedna z Serbii. Awans poprzedzony był czterema etapami rozgrywek: trzy rundy symulacji i zadanie problemowe -"Księgarnia w czasach kryzysu - metody uzdrowienia".

JAK ZARZĄDZAĆ BANKIEM?

W mistrzostwach wystartowało łącznie 443 drużyny z 12 krajów. Wyłoniono z nich ósemkę. W tegorocznym finale Mistrzostw Europy Zarządzania Bankiem uczestnicy zarządzali bankami japońskimi. Organizatorzy przygotowali wiele nieprawdopodobnych zwrotów akcji. Wśród nich były między innymi: postępująca deflacja, krach na rynku papierów wartościowych, ucieczka do bezpiecznych lokat bankowych i metali szlachetnych, trzęsienie ziemi i powódź, niewypłacalność klientów i bankructwa banków.

TRUDNE DECYZJE

Drużyny rywalizowały na anglojęzycznych symulatorach Banks in Action na dystansie dziewięciu rund. W trakcie gry zespoły podejmowały decyzje między innymi odnośnie wysokości stóp procentowych dla kredytów krótkoterminowych i długoterminowych, lokat i depozytów.

O zwycięstwie zadecydował wskaźnik rozwoju banku BPI, na który złożyło się wiele czynników, między innymi: skumulowany zysk netto, zwrot z aktywów, wskaźnik zyskowności, udział w rynku i czynnik losowy. Na podjęcie każdej decyzji zawodnicy mieli 30 minut.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie