Zbigniew Seta rezygnuje. Teraz Krystyna Suszyńska startuje...

  Zbigniew Seta rezygnuje. Teraz Krystyna Suszyńska startuje na prezydenta Radomia

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Krystyna Suszyńska, szefowa radomskich struktur Partii Demokratycznej demokraci.pl jest kandydatką Stowarzyszenia Wolny Radom na prezydenta Radomia. Wcześniej stowarzyszenie ogłosiło, że jego kandydatem na prezydenta miasta jest nauczyciel akademicki Zbigniew Seta.
  Krystyna Suszyńska, kandydatka na prezydenta Radomia w ostatnich wyborach do europarlamentu zdobyła 897 głosów.

  Krystyna Suszyńska, kandydatka na prezydenta Radomia w ostatnich wyborach do europarlamentu zdobyła 897 głosów.

  Stowarzyszenie nie podaje w opublikowanym oświadczeniu z jakiego powodu dokonano zmiany kandydata. Zbigniew Seta to nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym w Radomiu, wykładowca, autor podręczników dla uczniów i studentów, twórca patentów z dziedziny robotyki i pojazdów mobilnych.

  Krystyna Suszyńska jest utożsamiana ze środowiskami centrolewicowymi, przewodnicząca regionu radomskiego Partii Demokratycznej - demokraci.pl. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Politechniki Świętokrzyskiej o specjalizacji organizacja i zarządzanie, prowadzi własną firmę związaną z budownictwem.

  W ostatnich wyborach do europarlamentu startowała z drugiego miejsca z listy Europa Plus - Twój Ruch w 5 okręgu wyborczym obejmującym Mazowsze bez Warszawy. Zdobyła 897 głosów.

  Do tej pory swoje kandydatura na urząd prezydenta miasta zgłosili urzędujący prezydent Andrzej Kosztowniak z Prawa i Sprawiedliwości, poseł Radosław Witkowski z Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Ferensztajn z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Wojciech Bernat z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, poseł Marzena Wróbel popierana przez stowarzyszenie Radomianie Razem.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo