(ZDJĘCIA) Memoriał Karola Gutkowskiego, prezentacja Hydrotrucku Radom i pierwsza wygrana!

SzS
Prezentacja drużyny Hydrotrucku
Prezentacja drużyny Hydrotrucku Sylwester Szymczak
W piątek w Radomiu rozpoczął się I Memoriał Karola Gutkowskiego. Jednocześnie odbyła sie uroczysta prezentacja drużyny Hydrotrucku Radom.

Hydrotruck Radom - Polpharma Starogard Gdański 79:75 (21:23, 15:21, 26:14, 17:16)

Karol Gutkowski jako koszykarz grał w AZS Politechnika Radomska oraz Rosie Radom. Odnosił sporo sukcesów jako trener młodego pokolenia. Wywalczył mistrzostwo Polski juniorów do lat 20 z radomską drużyną. Zmarł w sierpniu 2017 roku w wieku zaledwie 36 lat. W weekend rozgrywany jest pierwszy memoriał jego imienia. Obok gospodarzy, grają: Legia Warszawa, Polpharma Starogard Gdański i Start Lublin.

Odbyła się prezentacja Hydrotrucku Radom, a po nim odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiatkowej koszulki z numerem "10" 2 której grał Karol Gutkowski i jaka na stałe wisieć będzie pod sufitem radomskiej hali.

Hydrotruck w memoriale wystąpił jeszcze bez swojego nigeryjskiego podkoszowego, Uwadiae Odigie. Ten ma dojechać w połowie września. Początek spotkania z Polpharmą był wyrównany. Trwała walka punkt za punkt. Na początku drugiej zarysowała się lekka przewaga gości, którzy prowadzili 29:21. Kilka chwil później goście mieli już 14 punktów przewagi. Pod koniec drugiej kwarty rozpoczęła się skuteczna gonitwa radomkiej drużyny i Hydrotruck doprowadził do stany 34:42.
Po przerwie radomska ekipa lepiej stanęła w obronie i goście mieli spore problemy ze skutecznością. W 25 minucie radomianie pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Po trzech kwartach Hydrotruck prowadził 62:59.
Ostatnia kwarta była bardzo emocjonująca. Niemal do samego końca nie wiadomo było kto wygra.

W innym meczu memoriału, Legia Warszawa pokonała Start Lublin 77:73.

W sobotę Start zagra z Polpharmą o godz. 16. Natomiast Hydrotruck o godz. 18.30 z Legią.