Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Złoty liść Retro" dla radomskiego Teatru Powszechnego

/bk/
Znakomit gra aktorów i niezapomniane szlagiery podczas spektaklu "Była sobie piosenka" gwarantują świetną zabawę.
Znakomit gra aktorów i niezapomniane szlagiery podczas spektaklu "Była sobie piosenka" gwarantują świetną zabawę. Tadeusz Klocek
Spektakl Teatru Powszechnego w Radomiu: "Była sobie piosenka" w reżyserii Andrzeja Ozgi został wyróżniony "Złotym Liściem Retro" VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro imienia Mieczysława Fogga.

Tegoroczny Ogólnopolski Festiwalu Piosenki Retro imienia Mieczysława Fogga, odbędzie się w Warszawie w okresie 9-23 października 2009 roku, a jego uroczysta inauguracja będzie mieć miejsce 30 maja w 108 rocznicę urodzin Mieczysława Fogga.

Rokrocznie jeszcze przed festiwalem przyznawane są honorowe wyróżnienia dla zgłoszonych spektakli w postaci Złotego Liścia Retro.

- Z prawdziwą przyjemnością informuję, że Rada Programowa VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro postanowiła przyznać Honorowe Wyróżnienie Złoty Liść Retro'2009 zespołowi Teatru Powszechnego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu za widowisko muzyczne "Była sobie piosenka" w reżyserii Andrzeja Ozgi - napisał w uroczystym liście skierowanym do Zbigniewa Rybki, dyrektora Teatru Powszechnego, Wojciech Dąbrowski, dyrektor festiwalu. - Uprzejmie proszę o przyjęcie wyróżnienia. Uroczyste wręczenie odbędzie się podczas festiwalu w Warszawie.

JAK ZA CZASOW FOGGA

Program festiwalu obejmuje konkurs wokalny, koncert galowy i imprezy towarzyszące (koncerty, widowiska muzyczne, wystawy, przegląd filmów, pokazy multimedialne). Istniejący od sześciu lat festiwal adresowany jest do miłośników piosenki retro i ma na celu popularyzację historii polskiej piosenki i przypomnienie dorobku twórców 20-lecia międzywojennego.

Premiera spektaklu "Była sobie piosenka" odbyła się w czerwcu 2008 roku. Spektakl nosi podtytuł: "Kalejdoskop szlagierów dwudziestolecia". Andrzej Ozga, reżyser i autor scenariusza, razem z Markiem Bartkowiakiem, współautorem scenariusza, wybrali ponad dwadzieścia piosenek dwudziestolecia, które podobają nam się najbardziej i które można najlepiej przedstawić na scenie.

Natomiast cały spektakl opowiada, czym była piosenka w dwudziestoleciu i dlaczego wciąż wracamy do niej.

W przedstawieniu słyszymy wiele znanych do dziś piosenek. Wśród nich - "Jedno co warto, to upić się warto", "Pierwszy znak" "Nasza jest noc;... "Dziś panna Andzia ma wychodne" i wiele, wiele innych. Ich autorami są między innymi Andrzej Włast, Julian Tuwim i Marian Hemar.

Mistrzowskie wykonanie i piosenki znakomicie rozpisane na dramatyczne scenki sprawiają, że piosenka kabaretów i przedwojennej ulicy ożywa. Znakomity aktorski kwartet i niezapomniane szlagiery gwarantują świetną zabawę. To dwie godziny smakowania popisów wokalnych i teatralnych.

Grają: Izabela Brejtkop- Frączek, Patrycja Zywert oraz Michał Lewandowski i Grzegorz Pacanowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie