Złoty medal dla Justyny Kozdryk!

/W.Ł./
Justyna Kozdryk, złota medalistka mistrzostw Europy.
Justyna Kozdryk, złota medalistka mistrzostw Europy. Tadeusz Klocek
Justyna Kozdryk, zawodniczka Start Radom i Kraski Jasieniec zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi na ławeczce.

Justyna triumfowała w kategorii wagowej do 47 kg. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Ilka Schwengel, a na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Olga Golubeva. Urodzona w Grójcu zawodniczka nie miała większych problemów z pokonaniem rywalek. Polka wystąpiła w roli faworytki zawodów i po raz kolejny nie zawiodła. Kozdryk w pierwszym podejściu podniosła ciężar o wadze 115 kg. W drugiej próbie podniosła sztangę ważącą 120 kg. Trzecia próba nie miała już znaczenia. O dominacji Justyny Kozdryk świadczy fakt, iż srebrna medalistka, Austriaczka Ilka Schwengel, podniosła zaledwie 105 kg.
Justyna ma jeszcze jedną szansę na złoty medal, w kategorii open. Mistrzostwa rozgrywane są w czeskim Pilźnie.